Nauczanie hybrydowe w klasach I-III

Nauczanie hybrydowe w klasach I-III

Zgodnie z decyzją Rządu w naszym województwie od 13 marca zaczną obowiązywać nowe zasady bezpieczeństwa. Dotychczas klasy 1-3 pobierały naukę w trybie stacjonarnym. Od poniedziałku 15 marca będą funkcjonować w trybie mieszanym, czyli hybrydowym.

Podajemy ogólne procedury  organizacji pracy w klasach 1-3 w naszej szkole

od 15 marca do 20 marca 2021r. z możliwością przedłużenia.

Szkoła pracuje w dalszym ciągu w zaostrzonym reżimie sanitarnym. Wszystkie dotychczas obowiązujące zasady reżimu sanitarnego zostają nadal utrzymane.

Przypominamy o dezynfekcji/ częstym myciu  rąk, zasłanianiu twarzy maseczką, dystansie społecznym oraz nadal obowiązującym zakazie wchodzenia do szkoły osób postronnych.

Klasy, które będą uczyły się stacjonarnie – w szkole rozpoczynają lekcje od godz. 8.00 oraz wchodzą/wychodzą ze szkoły  dotychczas przydzielonymi wejściami. Również przydzielone świetlice działają tak jak dotychczas.

Gimnastyka korekcyjna, j. angielski, religia funkcjonują bez zmian. Zajęcia logopedyczne odbywają się w porozumieniu z wychowawcą klasy i logopedą.

Stołówka działa normalnie, według przyjętego harmonogramu korzystania z niej, w reżimie sanitarnym. Obiady dla dzieci przychodzących do szkoły w trybie stacjonarnym będą wydawane jak dotychczas. Natomiast dla uczniów uczących się danego dnia zdalnie opłata za obiad zostanie naliczona na poczet przyszłego okresu (miesiąca) lub opłaty za obiad mogą zostać zwrócone rodzicom na indywidualną prośbę skierowaną do p. intendentki.

Ze stołówki  korzystają wyłącznie uczniowie, którzy w danym dniu uczą się w szkole.

Zajęcia dodatkowe np. rewalidacja, terapia, zajęcia logopedyczne, z psychologiem, pedagogiem itp. będą realizowane w tygodniowym rozkładzie w porozumieniu z nauczycielami prowadzącymi  oraz wychowawcą klasy.

Organizacja zajęć w klasie sportowej 3b będzie odbywać się na terenie szkole w uzgodnieniu z wychowawcą klasy, nauczycielem prowadzącym, rodzicami i dyrekcją szkoły.

39

1c

39

40

2c

40

41

41

36

3c

36

2d

35

35

Na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 11 marca 2021r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Chojnicach, w porozumieniu z organem prowadzącym – Urzędem Miejskim w Chojnicach – wprowadza nauczanie hybrydowe w klasach I – III Szkoły Podstawowej nr 3 w okresie od 15 do 28 marca 2021r., zgodnie z § 2 ust. 3ba w/w rozporządzenia.

Szczegółowe informacje dotyczące organizacji nauki znajdują się na stronie internetowej Szkoły https://www.sp3.chojnice24.pl/

Karol Kołyszko

dyrektor