Zakwalifikowali się do wojewódzkich finałów konkursów kuratoryjnych!

| Opublikowane w: Aktualności, Konkursy kuratoryjne
Zakwalifikowali się do wojewódzkich finałów konkursów kuratoryjnych!

Zakwalifikowali się do wojewódzkich finałów konkursów kuratoryjnych!

Miło nam zakomunikować, iż do finałów wojewódzkich  konkursów przedmiotowych organizowanych przez Pomorskie Kuratorium Oświaty w Gdańsku zakwalifikowało się czworo uczniów z naszej szkoły.

Kuratoryjne konkursy przedmiotowe obejmują i poszerzają treści podstawy programowej przedmiotu, z którego są przeprowadzane. Konkursy te mają na celu rozwijanie ponadprzeciętnych uzdolnień uczniów, pozwalają doskonalić stosowanie zdobytej już wiedzy w praktycznym działaniu. Laureaci i finaliści etapów wojewódzkich tych konkursów uzyskują znaczne prawa i przywileje w swojej karierze szkolnej. Są to: tytuł Laureata, otrzymanie najwyższej pozytywnej noty klasyfikacyjnej z przedmiotu objętego konkursem, zwolnienie z części egzaminu ósmoklasisty, przyjęcie do wybranej szkoły ponadpodstawowej w pierwszej kolejności. Finaliści etapów wojewódzkich mogą się poszczycić uzyskaniem odpowiedniej liczby punktów w procesie rekrutacji do szkół ponadpodstawowych i cieszyć się mianem Finalisty.

Przed naszymi uczniami rozpoczynają się właśnie starania o wojewódzkie finały! Wszystkie konkursy odbędą się jeszcze w marcu i na początku kwietnia.

Jagoda Matthes z kl. 7a weźmie udział w wojewódzkim finale konkursu z j. polskiego (opiekunem jest p. Renata Bukowska). Do wojewódzkiego kuratoryjnego konkursu z matematyki przygotowuje się już Martyna Majer z kl. 8b. Jej opiekunem jest p. Anna Homa. W wojewódzkich kuratoryjnych zmaganiach z j. angielskim zmierzą się: Wiktoria Kroplewska z kl. 8a oraz Krzysztof Pestka z kl. 7a (opiekun p. Barbara Trzebiatowska). Uczniom gratulujemy zwycięstw w dotychczasowych etapach i trzymamy kciuki za dobre finałowe wyniki w marcu i kwietniu!