Zarządzenie Dyrektora nr 10/2020/2021

Zarządzenie Dyrektora nr 10/2020/2021

ZARZĄDZENIE DYREKTORA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 3 im. PAMIĘCI KOLEJARZY CHOJNICKICH W CHOJNICACH z dnia 15 marca 2021r.

WPROWADZAJĄCE PROCEDURY ORGANIZACJI NAUCZANIA HYBRYDOWEGO KLAS I- III  EDUKACJI WCZESNOSZKOLNEJ  OD DNIA 18 MARCA 2021r. DO  28 MARCA 2021R. ORAZ UTRZYMUJĄCEGO W MOCY PROCEDURY NAUCZANIA ZDALNEGO KLAS IV- VIII ZAWARTEGO W ZARZĄDZENIU DYREKTORA SZKOŁY Z D. 6 LISTOPADA 2020R. I 23 LISTOPADA 2020R.

Na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 11 marca 2021r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Chojnicach, w porozumieniu z organem prowadzącym – Urzędem Miejskim w Chojnicach zgodnie z § 2 ust. 3ba w/w rozporządzenia – wprowadza nauczanie hybrydowe w klasach I – III Szkoły Podstawowej nr 3 w okresie od 15 do 28 marca 2021r., stanowiących załącznik nr 1.

Zarządzenie wchodzi w życie z dniem ogłoszenia
Dyrektor Szkoły Karol Kołyszko

ZAŁĄCZNIK NR 1

Szkoła pracuje w dalszym ciągu w zaostrzonym reżimie sanitarnym. Wszystkie dotychczas obowiązujące zasady reżimu sanitarnego zostają nadal utrzymane (dezynfekcja/ częste mycie  rąk, zasłanianie twarzy maseczką, dystans społeczny oraz nadal obowiązuje  zakaz  wchodzenia do szkoły osób postronnych). Klasy, które będą uczyły się stacjonarnie – w szkole rozpoczynają lekcje od godz. 8.00.

Obowiązuje ogólna zasada – każda klasa, bądź grupa uczniów w trakcie przebywania w szkole nie powinna mieć możliwości kontaktowania się z pozostałymi klasami. Jedna klasa edukacji wczesnoszkolnej, bądź grupa uczniów przebywa w wyznaczonej i stałej sali. Nauczyciele na 15 minut przed rozpoczęciem zajęć z daną klasą zobowiązani są oczekiwać na dzieci przy wyznaczonym wejściu. Do szkoły może uczęszczać uczeń bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych oraz gdy domownicy nie przebywają w izolacji  w warunkach domowych lub w izolacji. Uczniowie mogą być przyprowadzani do szkoły i z niej odbierani przez opiekunów bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych. W drodze do    i ze szkoły opiekunowie z dziećmi oraz uczniowie przestrzegają aktualnych przepisów prawa dotyczących zachowania w przestrzeni publicznej (m.in. stosowanie środków ochronnych: osłona ust i nosa).

Rodzice (opiekunowie) dzieci z klas I -III przyprowadzają i odbierają dzieci z wejścia przypisanego danej klasie. Nie wchodzą do budynku szkolnego. Przed danym wejściem zachowują następujące zasady: 1 opiekun z dzieckiem/dziećmi, dystansu od kolejnego opiekuna z dzieckiem/dziećmi min. 1,5 m, dystansu od pracowników szkoły min. 1,5 m, opiekunowie powinni przestrzegać obowiązujących przepisów prawa związanych z bezpieczeństwem zdrowotnym obywateli (m.in. stosować środki ochronne: osłona ust i nosa, rękawiczki jednorazowe lub dezynfekcja rąk).

Rodzice dziecka mają obowiązek zaopatrzyć dziecko w indywidualną osłonę nosa i ust do zastosowania w przestrzeni wspólnej szkoły oraz w przestrzeni publicznej – zgodnie z aktualnymi przepisami prawa. Uczniowie korzystają wyłącznie ze swoich przyborów szkolnych, swojego jedzenia  i picia. Nie wymieniają się przyborami szkolnymi między sobą.

Świetlice szkolne pracują od godziny 6.45 do 16.15. Przydział poszczególnych klas do świetlic pozostaje bez zmian: Każda klasa została  przyporządkowana do wyznaczonej świetlicy lub sali pełniącej funkcję świetlicy (w wyjątkowych przypadkach), a nie wykorzystywanej do bieżącej nauki. Świetlice są wietrzone (nie rzadziej, niż co godzinę w trakcie przebywania dzieci w świetlicy), w tym w szczególności przed przyjęciem dzieci oraz po przeprowadzeniu dezynfekcji.

Gimnastyka korekcyjna, j. angielski, religia funkcjonują bez zmian. Zajęcia logopedyczne odbywają się w porozumieniu z wychowawcą klasy i logopedą.

Stołówka działa według przyjętego harmonogramu korzystania z niej, w reżimie sanitarnym. Obiady dla dzieci przychodzących do szkoły w trybie stacjonarnym będą wydawane jak dotychczas. Natomiast dla uczniów uczących się danego dnia zdalnie opłata za obiad zostanie naliczona na poczet przyszłego okresu (miesiąca) lub opłaty za obiad mogą zostać zwrócone rodzicom na indywidualną prośbę skierowaną do p. intendentki. Ze stołówki  korzystają wyłącznie uczniowie, którzy w danym dniu uczą się w szkole.

Zajęcia dodatkowe np. rewalidacja, terapia, zajęcia logopedyczne, z psychologiem, pedagogiem itp. będą realizowane w tygodniowym rozkładzie w porozumieniu z nauczycielami prowadzącymi  oraz wychowawcą klasy. Organizacja zajęć w klasie sportowej 3b będzie odbywać się na terenie szkole w uzgodnieniu z wychowawcą klasy, nauczycielem prowadzącym, rodzicami i dyrekcją szkoły.