Zarządzenie 11/2020/2021

Zarządzenie 11/2020/2021

ZARZĄDZENIE NR 11/2020/2021

DYREKTORA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 3 im. PAMIĘCI KOLEJARZY CHOJNICKICH W CHOJNICACH

z dnia 22 marca 2021r.

WPROWADZAJĄCE PROCEDURY I ORGANIZACJĘ ZAJĘĆ NAUCZANIA ZDALNEGO KLAS I- III EDUKACJI WCZESNOSZKOLNEJ

OD DNIA 22 MARCA 2021 r. DO DNIA 11 KWIETNIA 2021 R.

ORAZ W SPRAWIE WYDŁUŻENIA NAUCZANIA ZDALNEGO DLA KLAS

IV – VIII DO DNIA 11 KWIETNIA 2021 R.,

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Nauki i Edukacji z dn. 18 marca 2021 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Chojnicach informuje:

1. Nauka i opieka dla dzieci w przedszkolu pozostaje bez zmian- nadal odbywać się będzie w trybie stacjonarnym.

2. Wprowadza się nauczanie zdalne w klasach I – III Szkoły Podstawowej nr 3 w okresie od 22 marca  do 11 kwietnia  2021 r.

3. Uczniowie klas I - III pracują zgodnie z obowiązującym planem lekcji dla każdej klasy wraz z zajęciami indywidualnymi, tj. zajęcia korekcyjno - kompensacyjne, rewalidacja, zajęcia logopedyczne, dydaktyczno - wyrównawcze, ZŚK, nauczanie indywidualne, zajęcia z cudzoziemcami, z uczniami uzdolnionymi, zajęcia dydaktyczno- wyrównawcze, zajęcia rozwijające zainteresowania i  uzdolnienia

4. W uzgodnieniu z Wydziałem Edukacji realizacja niektórych zajęć w klasach IV-VIII nadal zostaje ograniczona lub zawieszona:

●  zajęcia rozwijające zainteresowania i uzdolnienia w klasach IV– VI,

● godziny wspomagania na niektórych przedmiotach (muzyka, plastyka, technika, informatyka, religia, edukacja dla bezpieczeństwa, wiedza o społeczeństwie).

• zajęcia dodatkowe wychowania fizycznego w klasach sportowych w 3b i 6c przechodzą z trybu nauki stacjonarnej na tryb nauki zdalnej

• również gimnastyka korekcyjna w klasach I - III edukacji wczesnoszkolnej przechodzi w tryb zajęć zdalnych.

1. Świetlica szkolna pracuje od godz. 6.45 do 16.15 dla uczniów, których rodzice są bezpośrednio zaangażowani w walkę z pandemią COVID – 19. Rodzice składają wniosek do Dyrektora Szkoły w przeddzień uczęszczania dziecka do świetlicy szkolnej.

2. W okresie zawieszenia zajęć stacjonarnych dyrektor szkoły może w porozumieniu z nauczycielami przedmiotów umożliwić uczniom klas ósmych konsultacje indywidualne bądź w małych grupach.

3. W okresie zawieszenia zajęć stacjonarnych będzie możliwe przeprowadzenie olimpiad, turniejów i konkursów na terenie szkoły. Poszczególne etapy tych zawodów odbywają się w różnych terminach, od września do czerwca. Tytuły laureata i finalisty olimpiady oraz turnieju, a także laureata konkursu nadają ich posiadaczom istotne uprawnienia, zarówno w systemie egzaminów zewnętrznych, jak i procesie rekrutacji.

4. Obiady w okresie od 22 marca do 11 kwietnia 2021 r. nie będą wydawane. Nadpłaty za marzec zostaną naliczone na kolejny miesiąc lub mogą być wypłacone po niezwłocznym zgłoszeniu się do intendenta szkoły.

5. Dla uczniów, którzy ze względu na niepełnosprawność lub np. warunki domowe nie będą mogli uczyć się zdalnie w domu, na wniosek rodziców składany do Dyrektora Szkoły w porozumieniu z wychowawcą klasy organizuje się część nauczania stacjonarnego lub zdalnego w szkole. Uczniowie odbierani są w ścisłym reżimie sanitarnym przy wejściu C przez nauczyciela prowadzącego zajęcia .

6. Zgodnie z kalendarzem roku szkolnego 2020/2021 odbędą się Rekolekcje  oraz Wiosenna Przerwa Świąteczna. Szczegółowy program zajęć zostanie podany w dzienniku elektronicznym.

7. Szkoła nadal pracuje w ścisłym reżimie sanitarnym. Wszystkie wejścia do szkoły zostają zamknięte. W przypadku pilnej potrzeby skontaktowania się z sekretariatem, dyrektorem, nauczycielami rodzic bądź interesant telefonicznie uzgadnia termin spotkania w szkole. Po uprzednim, umówionym spotkaniu interesanci wchodzą do budynku tylko wejściem C zachowując środki ochronne ( osłona ust i nosa, rękawiczki jednorazowe lub dezynfekcja rąk, tylko osoby bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych).

KAŻDĄ OSOBĘ PRZEBYWAJĄCĄ NA TERENIE SZKOŁY PROSZĘ O BEZWZGLĘDNE PRZESTRZEGANIE REŻIMU SANITARNEGO REKOMENDOWANEGO PRZEZ WŁADZE PAŃSTWOWE DOTYCZĄCE DYSTANSU SPOŁECZNEGO, DEZYNFEKCJĘ RĄK LUB ZAKŁADANIE RĘKAWICZEK ORAZ ZASŁANIANIE UST I NOSA. (wszyscy dbają o zdrowie swoje i innych osób)

Zarządzenie wchodzi w życie z dniem ogłoszenia

Dyrektor Szkoły Karol Kołyszko