Kwiecień miesiącem książki

| Opublikowane w: Aktualności, Konkursy
Kwiecień miesiącem książki

Kochani Uczniowie, Nauczyciele, Rodzice, Szanowna Dyrekcjo!

Z okazji zbliżającego się święta książki, wzorem ubiegłych lat, zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy i udziału w przygotowanych przez nas atrakcjach.

Tym razem proponujemy zabawę „Z książką Ci do twarzy” , która polega na wykonaniu ciekawego, kreatywnego zdjęcia z książką. Celem zabawy jest propagowanie czytelnictwa wśród uczniów, rozwijanie kreatywności oraz wymiana doświadczeń czytelniczych.

Przygotowałyśmy także dwa konkursy. Pierwszy z nich skierowany jest do całej społeczności szkolnej – należy wymyślić hasło promujące czytelnictwo. Hasło przesyłamy poprzez pocztę szkolną (gmail) do p. Anny Czajkowskiej (anna.czajkowska@sp3.chojnice24.pl ) lub p. Joanny Orlikowskiej (joanna.orlikowska@sp3.chojnice24.pl ). Najciekawsze hasła zostaną wykorzystane do promocji czytelnictwa na terenie szkoły a zwycięzcy zostaną nagrodzeni.

Drugi konkurs ma charakter plastyczno-techniczny i zostanie przeprowadzony w 4 kategoriach wiekowych: klasy „0”, I -III  oraz IV – V zapraszamy do wykonania zakładki do książki. Technika pracy jest zupełnie dowolna ( mogą to być plecionki, prace wykonane metodą origami, wyszywania lub po prostu narysowane) oceniana będzie pomysłowość!

Natomiast zadaniem klas starszych VI – VIII  jest wykonanie mema książkowego lub związanego z czytelnictwem. Mem może być wykonany w  dowolnym formacie, również przy użyciu komputera. Szczegółowe regulaminy konkursów znajdują się w załączniku . Gotowe prace lub ich zdjęcie należy przesłać do 23 kwietnia 2021 r. (piątek) na adres mailowy : anna.czajkowska@sp3.chojnice24.pl lub joanna.orlikowska@sp3.chojnice24.pl

Życzymy dobrej zabawy i z niecierpliwością czekamy na Wasze pomysły!

Regulamin MEN