Znamy już laureatów konkursów dla klas IV-VII: czytelniczego i ortograficznego, organizowanych w Szkole Podstawowej nr 3 w Chojnicach.

| Opublikowane w: Konkursy
Znamy już laureatów konkursów dla klas IV-VII: czytelniczego i ortograficznego, organizowanych w Szkole Podstawowej nr 3 w Chojnicach.

Koniec roku szkolnego to czas podsumowań, refleksji i podziękowań. Po okresie wytężonej pracy nadchodzi moment rozpoczęcia upragnionych wakacji. Zanim jednak uczniowie otrzymają świadectwa, a najlepsi dodatkowo nagrody za naukę, swoje sukcesy świętują wygrani w różnych konkursach. I tak w ubiegłym tygodniu na podsumowaniu miejsko-gminnych konkursów stawili się laureaci aż z siedmiu szkół podstawowych. Oto oni:

X Miejsko-Gminny Konkurs Ortograficzny

I miejsce – Kinga Kitowska, Szkoła Podstawowa nr 7

II miejsce – Agata Wodowska, Szkoła Podstawowa nr 7

III miejsce – Maja Wojgienica, Szkoła Podstawowa nr 1

wyróżnienia – Aleksandra Jaglińska, Szkoła Podstawowa nr 1, Nadia Gierszewska, Dominika Laska, Zuzanna Dróbka - Szkoła Podstawowa nr 5,  Karolina Makarowicz, Szkoła Podstawowa w Lichnowach

IX Miejsko-Gminny Konkurs Czytelniczy „Książki uczą i bawią”

I miejsce – Natalia Myśków, Szkoła Podstawowa nr 5 i Magda Pupka Lipińska, Szkoła Podstawowa w Ogorzelinach

II miejsce – Natalia Glazer, Nina Hajdamowicz - Szkoła Podstawowa nr 3

III miejsce – Julia Kawalec, Magdalena Muchowska, Marta Stucka - Szkoła Podstawowa w Silnie, Katarzyna Krause, Magda Weyna - Szkoła Podstawowa nr 7.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom i ich opiekunom, gratulują zwycięzcom oraz zapraszają na kolejne potyczki językowe i literackie, zapowiadając równie ciekawą literaturę do przygotowania na konkurs czytelniczy, a także zmiany w regulaminie konkursu ortograficznego, który przeprowadzony zostanie w dwóch grupach wiekowych.

Do zobaczenia za rok!