| Opublikowane w: Aktualności, Konkursy
Matematyczny kwiecień

„Matematyka jest drzwiami i kluczem do nauki.”
(Roger Bacon)

Matematyczny kwiecień

Kwiecień`2021 obfituje w szereg ważnych wydarzeń dla uczniów – pasjonatów matematycznych potyczek, rozgrywek, konkursów.

Martyna Majer z kl.8b jako jedyna z naszego rejonu (Chojnice, Człuchów, Brusy i Czersk) brała udział w etapie wojewódzkim reprezentując nasz rejon i otrzymała tytuł Finalisty w Wojewódzkim Konkursie Kuratoryjnym z Matematyki.
Znamy też wyniki III etapu Olimpiady Matematycznej Juniorów, w której Martyna w ostatecznym rozrachunku uzyskała bardzo wysoki wynik. (Brawo Martyna!).

Uczniowie naszej szkoły licznie startowali w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur”, który przełożono na 22 kwietnia. W „Kangurze wzięło udział 36 uczniów z kl. 1-8, konkurs odbył się w formie stacjonarnej z zachowaniem reżimu sanitarnego. Wyniki poznamy w maju.

Ale to nie wszystko! Już we wtorek 27 kwietnia 2021 roku odbędzie się półfinał Ligi Matematycznej, konkursu współorganizowanego przez Instytut Nauk Ścisłych i Technicznych Akademii Pomorskiej w Słupsku.

Do półfinału zakwalifikowali się:

kategoria VII-VIII:

Martyna Majer, 8b

Emilian Gibowski, 8b

Marianna Gibowska, 7a

Maja Pieczewska, 7a

kategoria IV-VI:

Zofia Kimel, 5b

Sebastian Homa, 5b

Ósmoklasistów i siódmoklasistów do matematycznych wyzwań przygotowuje p. Anna Homa. Z piątoklasistami pracuje p. Michalina Krzemieniecka. Z powodu pandemii półfinał będzie wyglądał inaczej niż zwykle. Uczniowie o wyznaczonych godzinach połączą się online.  Półfinał będzie przebiegał w sposób zdalny, z kontrolą samodzielności pracy przy pomocy wideokonferencji, w małych grupach i pod nadzorem opiekunów.
Wszystkim półfinalistom tegorocznej Ligi Matematycznej życzymy sprawnego rozwikłania zadań i zagadnień. Powodzenia na matematycznym polu, mocno trzymamy za Was  kciuki!

Drodzy uczniowie, pasjonaci matematyki, bardzo dziękujemy Wam za zaangażowanie, aktywność i zapał w podejmowaniu matematycznych wyzwań! Tak trzymać!

nauczyciele matematyki