"Ceramiczny świat" - warsztaty

| Opublikowane w: Aktualności, Konkursy

„Ceramiczny świat”

W piątkowe przedpołudnie, 14 maja 2021 roku, w sali do zajęć plastycznych SP nr 3 odbyły się warsztaty ceramiczne zorganizowane przez nauczyciela plastyki Barbarę Łącką oraz Katarzynę Szczepańską, nauczycielkę edukacji wczesnoszkolnej.  Warsztaty były uwieńczeniem szkolnego konkursu plastycznego „Ceramiczny świat”. Zadaniem konkursowym dla uczniów nauczania blokowego było wykonanie projektu rzeźb ceramicznych, które mogłyby zająć określoną przestrzeń w szkole. Wśród przygotowanych przez uczniów projektów prac, które przesłano organizatorom, jury konkursu wybrało sześć. Ich autorzy zostali zaproszeni na warsztaty ceramiczne, podczas których wykonywali zaprojektowane przez siebie formy przestrzenne. Do twórczego finału tworzenia prac w glinie zakwalifikowali się Łucja Wojciechowska, IVb, Maciej Baranowski, IVb, Julia Ambroziak, IVb, Kornelia Szmidt, VIa, Agada Duda, VIa, Paulina von Grabowska, VIIb.

Młodzi adepci sztuki rzeźbiarskiej ochoczo, z werwą i pasją zabrali się za modelowanie plastycznego materiału wg wcześniej zamierzonych i rozrysowanych projektów. Świeże efekty ich artystycznej twórczości wkrótce gotowe były do ekspozycji na ławach szkolnych. Oceny prac dokonali Dyrektor Zespołu Szkolno – przedszkolnego nr 3, Karol Kołyszko, przedstawiciel Rady Rodziców SP3, Łukasz Masiak oraz organizatorki konkursu. I miejsce zajęła rzeźba Kornelii Szmidt, II lokata przypadła pracy Łucji Wojciechowskiej, III miejsce zajęła kompozycja Pauliny von Grabowskiej. Pozostałe prace wyróżniono. Teraz wszystkie czekają na poddanie ich działaniu wysokiej temperatury w profesjonalnym piecu do wypalania ceramiku u pani Barbary Łąckiej, autorki wielu form rzeźbiarskich w glinie. Po wypaleniu, ekspozycja prac konkursowych zostanie przygotowana w szkole.