"Czytamy Lema " rozstrzygnięcie konkursu czytelniczego

We wrześniu 2021 r. przypada setna rocznica urodzin Stanisława Lema, jednego z najpoczytniejszych pisarzy science fiction.  Jego twórczość literacka  zaliczana jest do zbioru utworów o szczególnej wadze dla społeczeństwa, mówimy że jego teksty należą do kanonu literatury światowej. Sejm RP docenił znaczące miejsce jego pisarstwa w literaturze XX wieku i ustanowił rok 2021 rokiem Stanisława Lema.

Patronami roku 2021 są teżkard. Stefan Wyszyński, Cyprian Kamil Norwid, Krzysztof Kamil Baczyński, Tadeusz Różewicz. 2021 jest także rokiem Konstytucji 3 maja.

W szkolnym konkursie czytelniczym "Czytamy Lema" wzięło udział dwudziestu uczniów.

1. Maria Woźniczka, 6b
  2. Kacper Baranowski, 7b
  3. ex aequo Julian Gruna, 6a ; Marcel Filipczak, 7b

wyróżnienie: Haneen Elsherbini, 7c

udział w konkursie: Piotr Czajkowski, 6d; Martyna Talaśka, 7c; Nikodem Fierek, 6b; Wit Hajdamowicz, 6b; Bartosz Jankowski, 7f; Nikola Kotlęga, 7f; Wiktoria Woroniecka, 7b; Weronika Kaliszan, 7cMarta Hoppe, 7c

1. Krystian Ernest, 5c
  2. Filip Gierszewski, 5a
  3. Zofia Kimel, 5b

Wyróżnienie: Anna Megger, 5c

Udział w konkursie: Kornelia Ryta, 5c, Sandra Elas, 5c

Ogromne gratulacje dla uczestników konkursu!

Wszystkich uczniów zapraszamy po odbiór dyplomów i upominków do biblioteki, w środę o godz. 9.45