Warsztaty Ekologiczne z Pracownią Orange w Rytlu

Warsztaty Ekologiczne z Pracownią Orange w Rytlu

W ubiegłym tygodniu w piątek 11 czerwca 2021 roku odbyły się w formie zdalnej warsztaty ekologiczne obejmujące zagadnienia ekologiczne połączone z nauką umiejętności cyfrowych „TY TEŻ MASZ WPŁYW! Warsztaty o zmianach klimatu, stworzenie quizu”

Warsztaty zostały zorganizowane przez lidera Pracowni Orange w Rytlu Małgorzatę Kowalewską-Remisz przy współpracy z Fundacją Orange i Fundacją Girls Code Fun.

W warsztatach brali udział uczniowie z klasy 6a pod opieką wychowawcy Joanny Woźniczki. Zajęcia odbyły się za pośrednictwem platformy ClickMeeting. Uczniowie korzystali z platformy Kahoot!

W trakcie warsztatów uczestnicy poruszyli tematykę zmian klimatu podczas rozwiązywania Quizu ekologicznego. Dowiedzieli się min. Ile ton plastiku trafia co roku do oceanu? Ile lat rozkłada się plastikowa słomka? Jaki % Polaków deklaruje, że segreguje śmieci? Itp.

Samodzielnie stworzyli własne quizy o rozwiązaniach jakie każdy z nas może wprowadzić w swoim codziennym życiu. Uczestnicy opracowali zagadnienia ekologiczne odnoszące się do codziennych wyborów, np.: kupując w sklepie owoce, wybierzesz: bawełnianą torbę, czy torebkę foliową? Co najlepiej zabrać ze sobą na trening?: wodę butelkowaną, sok, napój gazowany, czy wodę w butelce z filtrem? Powstało wiele nurtujących pytań związanych z ekologią i ochroną środowiska.

Stworzone przez młodzież Quizy dały początek klasowej dyskusji o świadomości ekologicznej i zachęciły uczniów do podejmowania świadomych wyborów.