SP nr 3 w teledysku!

| Opublikowane w: Aktualności, Ogłoszenia
SP nr 3 w teledysku!

SP nr 3 w teledysku!

https://www.youtube.com/watch?v=I0H3sKs414s

Niedawno miała miejsce premiera nowego projektu muzycznego chojnickiego zespołu „ROOMX” pt. „Złudzenia”. Dwaj absolwenci SP nr 3 , Sebastian Sikorski i Mateusz Straszewski stworzyli  utwór, który nie tylko niesie ogromną porcję pozytywnych emocji, wspomnień, przemyśleń, ale ku naszej radości teledysk do wspomnianego utworu czyni z wnętrz i terenów szkolnych SP nr3 główny plan. Co więcej muzycy zaprosili do udziału w tym przedsięwzięciu młodsze pokolenie uczniów  szkoły – Oliwiera Wirkusa i Bartosza Sikorskiego. Brawo chłopcy! Ze swoich ról wywiązaliście się znakomicie! Jesteśmy z Was dumni!

Nasi absolwenci z „ROOMX”, zgodnie przyznają, że chociaż pomysłów na realizację teledysku było kilka, uczynienie z dawnej szkoły przestrzeni dla utworu było bardzo dobrym rozwiązaniem. Jak to zwykle bywa, pomógł przypadek, dobry przypadek! Dyrektor szkoły poszukując prywatnie nagrań chojnickich twórców zwrócił się o ich skompletowanie bezpośrednio do jednego z nich.  A że był przed laty  nauczycielem historii i geografii wokalisty Sebastiana Sikorskiego, rozmowy wkrótce przekształciły się we wspólne działanie na polu tworzenia teledysku. Praca nad projektem zajęła muzykom kilkanaście dni. Mateusz Straszewski, osoba komponująca, śpiewająca, tekściarz, realizator przekazu wideo, powrót do murów dawnej podstawówki wspomina bardzo sentymentalnie. To tu odebrał pierwsze szlify w artystycznych występach na szkolnej scenie w pokazach „Mini Playback Show”. Z podobnych doznań zwierza się wokalista Sebastian Sikorski potwierdzając, że już w SP nr 3 rodziły się jego muzyczne zainteresowania i pasje.

Dla obu panów powrót do dawnej szkoły w czasie realizacji teledysku wiązał się z ogromnymi emocjami, był niesamowitym przeżyciem pełnym szkolnych wspomnień oraz po prostu frajdą! Zyskali słuchacze i odbiorcy przekazów wizyjnych – to kawał dobrej muzyki i wyśpiewanego tekstu z budującym przekazem, opatrzonych świetnym, bo wspomnieniowym tłem. My, w szkole odbieramy to wydarzenie entuzjastycznie i przesympatycznie – to dla nas wielkie, niepowtarzalne wydarzenie - zaistnieć w realizacji teledysku „ROOMX” .

Od naszych absolwentów otrzymaliśmy miłe słowa podziękowań:

"Z ogromnym sentymentem po 25 latach wracamy do miejsca, w którym przecinały się nasze edukacyjne drogi, które skrzyżowały się w odpowiednim momencie .

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Pamięci Kolejarzy Chojnickich - pierwsze miłości, łzy, muzyczne występy, bójki, przyjaciele oraz to co najważniejsze EDUKACJA!!!

Ogromne Podziękowania dla Pana Dyrektora Karola Kołyszko.”

( ROOMX )

Mateusz Straszewski udzielił nam także wywiadu na temat projektu "Złudzenia". Przeczytacie go na stronie internetowej szkoły