Nowy rok szkolny na start

| Opublikowane w: Aktualności, Ogłoszenia
Nowy rok szkolny na start

Wakacje, wakacje i po wakacjach. W środę 1. września uroczyście i radośnie powitaliśmy nowy rok szkolny 2021/2022, a tegoroczni pierwszoklasiści rozpoczęli swoją przygodę ze szkołą. Nasza „Trójka” powiększyła się o trzy oddziały, są to dwie klasy integracyjne oraz jedna sportowa. Najmłodsi zostali serdecznie powitani przez dyrektora szkoły p. Karola Kołyszko oraz swoje wychowawczynie: p. Celinę Babińską z p. Małgorzatą Blanką Nowak, p. Anitę Leszczyńską i p. Agnieszkę Szynalewską z p. Katarzyną Smentek a także przez zgromadzone grono pedagogiczne. Uczniowie klasy sportowej mieli także ponowną okazję do spotkania ze swoimi nauczycielami wychowania fizycznego: p. Dawidem Królem oraz p. Pauliną Sobańską. Po uroczystym ślubowaniu i pasowaniu pierwszoklasiści stali się pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej, z czego ogromnie się cieszymy!

Szkoła Podstawowa nr 3 nosi zaszczytne imię Pamięci Kolejarzy Chojnickich w związku z tym w przemówieniu pana dyrektora, nie mogło zabraknąć nawiązań do wydarzeń sprzed 82 lat, przypomina o nich także wystawa przygotowana w holu szkoły.

Czas wakacji został wykorzystany do wdrożenia w budynku „trójki” pewnych zmian: wyremontowane zostało zaplecze sanitarno- higieniczne szkoły – toalety uczniowskie – a przy drzwiach wejściowych pojawiły się domofony i jeden videofon, których zadaniem jest zwiększenie bezpieczeństwa przebywających w szkole uczniów, poprzez uniemożliwienie wejścia do budynku osobom „z zewnątrz”.

Całej społeczności szkolnej: uczniom, nauczycielom, rodzicom  dyrekcji życzymy udanego, szczęśliwego nowego roku szkolnego!