Oliwier Mistrzem Europy w Karate Tradycyjnym!

| Opublikowane w: Aktualności, Sport

Mistrz Europy w Karate Tradycyjnym!

Po ten chlubny tytuł sportowy sięgnął uczeń naszej szkoły!

Oliwier Bonik z klasy 5a podczas rozegranych w katowickiej hali „Spodek” Europejskich Zawodów w Karate Tradycyjnym (4 - 6 października 2021 roku) wywalczył tytuł mistrzowski! Oliwier ma 11 lat, w Katowicach startował w kategorii - chłopcy 4-5 kyu, w grupie C. Emocji podczas startu było wiele. Wielka radość, szczęście, ale także zmęczenie, wysiłek towarzyszyły Oliwierowi podczas tegorocznych Mistrzostw Europy Dzieci w Karate Tradycyjnym. Jego systematyczna praca na treningach, oddanie sportowej pasji zostało nagrodzone! W drodze do tytułu mistrzowskiego stoczył na macie dziewięć walk, wszystkie wygrał! Mamy więc wśród uczniów nie lada sportowca! Bardzo mu kibicujemy! Jesteśmy dumni z jego osiągnięć!

Dodamy, że Oliwier potrafi także po mistrzowsku łączyć sportowe starty z obowiązkami ucznia. To wielkie wyzwanie. Oliwier zbiera świetne noty z przedmiotów szkolnych, a osiągnięć sportowych ma wiele. Dotychczas dwukrotnie był wicemistrzem Polski, a w 2019 r. zajął 4. miejsce w mistrzostwach świata w Brnie w Czechach, 2 razy zwyciężał też w turniejach międzynarodowych. W turniejach na Pomorzu jest niepokonany od 3 lat. Marzeniem Oliwiera jest dalsza walka na sportowej macie w drodze po mistrzostwo świata. Oliwier, realizuj marzenia! Jesteśmy z Tobą!