Europejski dzień języków obcych

| Opublikowane w: Aktualności, Konkursy, Ogłoszenia
Europejski dzień języków obcych

Każdego roku 26 września obchodzony jest Europejski Dzień Języków. Jest to międzynarodowe święto, ustanowione z inicjatywy Rady Europy w roku 2001. Jest obchodzone corocznie w całej Europie.

Świętowanie  tego szczególnego dnia w naszej szkole trwało cały tydzień, w dniach od 27 września do 1 października.  Podczas tego  tygodnia nauczycielki języków obcych na lekcjach języka angielskiego i niemieckiego  przeprowadzały z dziećmi lekcje tematyczne, na których dzieci poznawały  znaczenie znajomości języków obcych we współczesnym świecie. Dzieci już od pierwszych klas doskonale wiedziały dlaczego warto się ich uczyć. W holu szkoły klas młodszych uczniowie mieli okazję poznać ciekawostki dotyczące języków Europy zamieszczone na głównej gazetce promującej Europejski Dzień Języków oraz atrakcją tego roku była możliwość zrobienia sobie zdjęcia jako Strażnik Pałacu Buckingham. Dzieci z klas młodszych zapoznały się też z ich ulubioną piosenką z bajki „Kraina Lodu”, pt. „Mam tę moc” zaśpiewaną w kilkudziesięciu językach świata. Starsze dzieci z klas 4-8 zapoznawały się z ciekawostkami na temat różnych języków świata w formie quizów na platformie Kahoot czy też zagadek w formie stacji dydaktycznych. Dzieci poznały podstawowe zwroty oraz   najdłuższe wyrazy w różnych językach oraz spróbowały „połamać sobie język” czytając łamańce językowe.

Odbył się również „Konkurs na przebranie się za Europejczyka”.

I miejsce ex aequo otrzymują:

1.       Olga Gołuńska kl. IVb

2.       Wiktoria Woroniecka VIIIb

3.       Natalia Sikorska IIIb

4.       Szymon Palkowski IIIc

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają „kartki niepytki” zwalniające z jednej odpowiedzi ustnej do wykorzystania do końca semestru na dowolnym języku obcym.  Serdecznie gratulujemy!

Europejski Dzień Języków pokazał, że nauka języków to doskonała rozrywka, a zdobywanie wiedzy na temat kultury innych narodów to fascynująca przygoda.