Dla Aleksa

Dla Aleksa

Nasza szkoła, jak wiele innych szkół, przedszkoli i miejskich instytucji, włącza się w pomoc małemu Aleksowi z Chojnic, u którego zdiagnozowano SMA. Potrzeba 9,5 miliona złotych na najdroższy lek świata, aby zatrzymać chorobę.

Od poniedziałku 11 października rozpoczynamy akcję „Góra grosza dla Aleksa”. Na dolnym korytarzu, koło filara, a także w nowej części szkoły, w części edukacji wczesnoszkolnej,  będą stały 3 oznakowane pojemniki, do których będziemy wrzucać 1, 2 i 5 groszy. Dla nas to niewiele, a dla małego Aleksa każdy grosz ma znaczenie. Akcja rozpoczyna się w poniedziałek i trwać będzie tak długo, jak będzie potrzeba.

Również dla Aleksa nasi nauczyciele przygotowują słodką niespodziankę z okazji Dnia Edukacji Narodowej pod hasłem: Słodki Dzień Edukacji Narodowej – Nauczyciele Uczniom i Rodzicom – razem dla Aleksa. W środę 13 i w piątek 15 października od 8 rano nauczyciele zapraszają wszystkich uczniów, rodziców, ciocie, wujków, babcie, dziadków i wszystkich, którzy mają ochotę na słodkie gofry. Gofry
w czterech odsłonach: dla nielubiących dodatków – suche, z cukrem pudrem, z dżemem i czekoladą. W naszej szkole wszyscy lubimy słodkości, wszyscy też lubimy pomagać. Zajadając się goframi, będzie można dorzucić swoją złotówkę do puszki Aleksa, aby w ten sposób i jemu osłodzić życie.

Już dziś zapraszamy do udziału w naszych akcjach. Wspólnie pomóżmy Aleksowi.