Przerwa na czytanie

| Opublikowane w: Aktualności, Konkursy, Ogłoszenia
Przerwa na czytanie

Październikowy piątek (8.10.2021 r.) upłynął społeczności szkolnej pod hasłem czytania: szkoła przyłączyła się do II edycji międzynarodowego bicia rekordu w liczbie osób czytających podczas przerwy pt. Przerwa na czytanie. Wydarzenie to odbyło się w ramach kampanii społecznej Cała Polska Czyta Dzieciom, jego celem była promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz zachęcanie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i miejscu.

Wszyscy uczniowie spisali się na medal, przynosząc z domu czytane lektury, kto jednak o tym zapomniał mógł wypożyczyć książkę ze szkolnej biblioteki. Akcja spotkała się z ciepłym przyjęciem zarówno ze strony wychowanków szkoły jak i nauczycieli, w niektórych klasach przerwy okazały się zbyt krótkie, ponieważ czytana historia pochłaniała bez reszty i domagała się kontynuacji. W klasach młodszych dzieciom czytali nauczyciele, tworzono także kąciki czytelnicze. O wynikach międzynarodowych i ogólnopolskich tego wydarzenia ukaże się osobna, podsumowująca notatka na stronie naszej szkoły w listopadzie.