Tydzień Anioła

| Opublikowane w: Aktualności, Konkursy, Ogłoszenia
Tydzień Anioła

1 pażdziernika zakończyliśmy pierwszy w naszej szkole Tydzień Anioła. Został on zorganizowany przez nauczycieli religii z okazji przypadających w tym tygodniu wspomnień liturgicznych: Archaniołów: Michała, Gabriela  i Rafała oraz Anioła Stróża. Tydzień ten miał pokazać uczniom, tym małym i większym, że każdy z nas może czynić dobro i przez nie stać się aniołem dla drugiego człowieka. Katecheci zorganizowali dwa konkursy tematyczne:

Dla klas I – IV – konkurs plastyczny „Mój Anioł Stróż” i dla klas V – VIII – konkurs na opowiadanie „Ja, anioł” – o tym, co my możemy robić, aby stać się „aniołami” dla innych. Nasi uczniowie mieli także możliwość wcielić się w anielskie postaci. W dzień, kiedy w planie lekcji miały religię, przebierały się za „niebieskich posłańców”. Wszyscy uczniowie edukacji wczesnoszkolnej wykonali portrety swojego anioła stróża. Były anioły rysowane, kolorowane, malowane, z chusteczek higienicznych, płatków kosmetycznych, patyczków do uszu, brokatu, bibuły, serwetek, plasteliny. Na zakończenie anielskiego tygodnia, ponad sto pięknych aniołów,  z pomocą nauczycieli religii trafiło do przedszkolaków z Przedszkola nr 3 w Chojnicach.

Tydzień Anioła odbywał się w ostatnim tygodniu września. W pierwszym miesiącu roku szkolnego nasi uczniowie, rodzice i nauczyciele, realizując działania w ramach Ogólnopolskiego projektu „Emp@tyczna Klasa”, zbierali „stare klucze dla Budzika”. To klucze, które na pierwszy rzut oka są nikomu niepotrzebne, nie otwierają już żadnych drzwi. Prawda jest taka, że każdy stary klucz może pomóc otworzyć drzwi do nowego życia osobom w śpiączce, które wybudzane są w Klinice Budzik, prowadzonej przez Fundację Akogo? Ewy Błaszczyk. Do akcji zbierania kluczy zaprosiliśmy pozostałe szkoły podstawowe w naszym mieście. Trzy z nich przyjęły nasze zaproszenie. Wspólnie zebraliśmy karton starych kluczy. Teraz zawieziemy je do Starogardu Gdańskiego, gdzie swój punkt ma Polskie Stowarzyszenie Licencjonowanych Serwisów Kluczowych. Oni zezłomują nasze klucze, a pieniądze przekażą potrzebującym.

Kończąc pierwszy Tydzień Anioła zbiórką starych kluczy, rozpoczynamy październikową zbiórkę opatrunków i okularów dla szpitali misyjnych a Afryce.

Przy okazji przypominamy, że cały czas trwa zbiórka plastikowych nakrętek i makulatury dla Oliwii z Chojnic.