Pgrali w badmintona

| Opublikowane w: Aktualności, Konkursy, Ogłoszenia, Sport
Pgrali w badmintona

Dużym sukcesem zakończył się udział naszych uczniów w tegorocznych zawodach badmintona szkół podstawowych. Marika Nieżurawska i Kinga Jankowska zwyciężyły w rywalizacji dziewcząt.

Igrzyska Dzieci (rocznik 2009 i młodsi) oraz Igrzyska Młodzieży Szkolnej (rocznik 2007-2008) w badmintona, jak co roku odbyły się w naszej szkole. W rywalizacji szkół podstawowych dziewcząt i chłopców wzięli udział uczniowie chojnickich podstawówek. Oprócz gospodarzy turnieju- ekip z naszej „Trójki”, w zawodach wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 5 oraz Szkoły Podstawowej nr 8.

Mecze rozgrywano na czterech kortach jednocześnie w dwóch kategoriach wiekowych, z podziałem na rywalizację dziewcząt i chłopców.

W miejskich zawodach najlepsi w trzech kategoriach okazali się uczniowie SP 5. Honoru naszej szkoły dzielnie obroniły uczennice klasy 8 c – Marika Nieżurawska i Kinga Jankowska, które okazały się najlepsze w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w badmintona dziewcząt.

W Igrzyskach Dzieci, nasze dziewczęta – Agnieszka Zilse i Julia Religa, zajęły drugie miejsce. Kamil Grochowski i Bartosz Wnuk Lipiński w rywalizacji chłopców uplasowali się na trzecim miejscu.

W rywalizacji klas starszych, Cezary Brozembach i Kacper Klóskowski również wywalczyli trzecie miejsce.

Najlepsze ekipy zawodów awansowały do finału powiatowego.

Wyniki miejskich rozgrywek badmintona:

Igrzyska Dzieci dziewcząt:

 1. SP 5
 2. 2. SP 3
 3. SP 1

Igrzyska Dzieci chłopców:

 1. SP 5
 2. SP 1
 3. 3. SP 3
 4. SP 8

Igrzyska Młodzieży Szkolnej dziewcząt:

 1. 1. SP 3
 2. SP 1
 3. SP 5

Igrzyska Młodzieży Szkolnej chłopców:

 1. SP 5
 2. SP 8
 3. 3. SP 3
 4. SP 1