Słodki Dzień Edukacji Narodowej – Razem dla Aleksa.

Słodki Dzień Edukacji Narodowej – Razem dla Aleksa.

W środę 13 października oraz w piątek 15 października nauczyciele naszej szkoły zorganizowali słodki poczęstunek w postaci gofrów dla całej społeczności szkolnej w ramach akcji Razem dla Aleksa.

Gofry dostępne były w czterech odsłonach i przedziałach cenowych: suche – bez dodatków (2 zł), z cukrem pudrem (3 zł), z dżemem (4 zł) oraz z czekoladą (5 zł). Do puszki trafiały jednak nierzadko wiele większe nominały, dzięki czemu wspólnymi siłami udało się zebrać 2549,85 zł. Cała akcja spotkała się z bardzo ciepłym odbiorem, ciesząc się ogromnym zainteresowaniem ze strony zarówno dzieci i ich rodzin oraz nauczycieli i pracowników szkoły. W wydarzenie zaangażowani byli  nauczyciele religii a także opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu.

Po raz kolejny udowodniliśmy, że mamy wielkie, otwarte serduszka, bardzo  cieszymy się, że mogliśmy dołożyć cegiełkę do celu jakim jest zebranie niebagatelnej sumy 9,5 mln zł. na najdroższy lek świata, który jest w stanie zatrzymać chorobę - SMA typu 1. – jest to najcięższa odmiana rdzeniowego zaniku mięśni.

Wierzymy, że tak się stanie i wysyłamy do Aleksa moc wirtualnych uścisk