Eko- Art – etap powiatowy

| Opublikowane w: Aktualności, Konkursy kuratoryjne, Ogłoszenia
Eko- Art – etap powiatowy

W ramach obchodów Dni Kultury Kaszubsko – Pomorskiej Chojnice 2021 w Chojnickim Centrum Kultury w dniach 21- 22 października miał miejsce konkurs recytatorski  Eko – Art.

Artyści oceniani byli w 5 kategoriach: recytacje w języku kaszubskim, recytacje w języku polskim: uczniowie z klas I – III, IV – VI, VII – VII oraz młodzież ze szkół ponadpodstawowych. Reprezentacja naszej szkoły wystąpiła w składzie:

- klasy I-III: Jan Kimel kl. 1a, Zuzanna Spichalska kl. 2b, Maja Węckowska kl. 2b

- klasy IV – VI : Paulina Radtke kl. 4a, Oliwier Bonik kl. 5a, Antonina Lewińska kl. 6b

- klasy VII –VIII: Helena Brzezińska kl. 7b, Anna Mientka kl. 7b oraz Daria Datta kl. 8c

Naszym wspaniałym artystom udało się wywalczyć wysokie lokaty :

Wyróżnienie  I stopnia zdobyła Paulina Radtke w kategorii klas IV – VI,

Wyróżnienie II stopnia otrzymała  Antonina Lewińska w tej samej kategorii wiekowej.

W grupie najstarszej wyróżniono Helenę Brzezińską.

Troje najmłodszych reprezentantów- Jana, Zuzannę i Maję również nagrodzono dyplomami z wyróżnieniem II stopnia

Największym wygranym okazał się Oliwier Bonik, który zajął drugie miejsce w kategorii klas IV – VI, poza tym Oliwier wraz kilkoma innymi artystami został zaproszony przez p. Grzegorza Szlangę do udziału w koncercie podsumowującym i zamykającym jednocześnie dwa konkursy: Eko – Art oraz Barwy jesieni, który odbył się w sobotę 23 października.

Oglądanie i słuchanie naszych wspaniałych wykonawców na scenie CHCK było wielką  przyjemnością, dowiedliście swojego ogromnego talentu!

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach!