Koronawirus

Koronawirus

Koronawirus - ograniczenia pandemiczne utrzymane do 30 listopada 2021r.
Obowiązek zasłaniania ust i nosa w szkołach
w czasie przerw między lekcjami i zajęciami.

Zgodnie z Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 28 października 2021r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz.U. 2021 poz. 1967) od 31 października do 30 listopada zostają przedłużone ograniczenia, nakazy i zakazy epidemiologiczne związane z szerzeniem się pandemii koronawirusa.

Uczniowie, a także wszystkie osoby dorosłe podczas przerw między zajęciami, lekcjami, podczas wejść do sekretariatu, gabinetów: p.dyrektora, wicedyrektorów, p.pielęgniarki, biblioteki (na terenie całej szkoły) muszą nosić maseczki na twarzach. Obowiązek zasłaniania ust i nosa w czasie przerw między zajęciami edukacyjnymi wynika z faktu, że ryzyko ewentualnych kontaktów mogących skutkować transmisją wirusa SARS-CoV-2 w przerwach między zajęciami jest wyższe niż w czasie zajęć, ponieważ wszystkie osoby przebywające na terenie szkoły mają kontakt ze zdecydowanie większą ilością osób.