Narodowe Święto Niepodległości

| Opublikowane w: Aktualności
Narodowe Święto Niepodległości

Zgodnie z tradycją społeczność Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 3 w Chojnicach uczciła  103 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Po raz kolejny w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo, patriotyczną rocznicę zostaliśmy zmuszeni uświęcić w sposób wirtualny. Uczniowie klasy VIII a Marianna Gibowska, Wiktor Wysocki, Kacper Kuffel i Krzysztof Pestka, przygotowali wirtualne spotkanie patriotyczne nagrywając materiał wideo. W kilkuminutowym filmie przedstawili trudną i heroiczną  drogę Polaków, której celem było odzyskanie upragnionej niepodległości. Podobnie jak w latach ubiegłych uczniowie i nauczyciele w przeddzień Święta Niepodległości o godzinie 11.11 symbolicznie połączyli się w akcji „Szkoła do hymnu” śpiewając „Mazurka Dąbrowskiego.” w swoich salach lekcyjnych. Wyrazem radosnego patriotyzmu i zbliżającego się święta były  w szkole wszechobecne biało – czerwone barwy w postaci wystroju sal oraz strojów uczniów.

Uczniowie klasy VIII c wystawiając poczet sztandarowy naszej szkoły wraz z wychowawczynią panią Joanną Kurowską reprezentowali naszą społeczność w powiatowych uroczystościach religijno – patriotycznych z okazji Święta Niepodległości.

W ramach obchodów Święta Niepodległości 5 listopada w Chojnickim Centrum Kultury, odbyło się XXI spotkanie z Pieśnią i Piosenką Patriotyczną „Cześć Polskiej Ziemi”. Naszą szkołę w trzech kategoriach wiekowych reprezentowały:

solistka Maria Woźniczka, kl. VII B

duet Anna Skorupska i Joanna Dajnowska, kl. IV A

duet Nikola Helta i Nina Fierek, klasa II C

Nikola Helta i Nina Fierek w kategorii wiekowej klas I-III zajęły III miejsce.

Uczniowie po raz kolejny brali też udział w Dyktandzie Niepodległościowym - "Po polsku o historii", troje z nich reprezentowało naszą szkołę na szczeblu wojewódzkim w Gdańsku: Martyna Gwizdała kl. 5A, Adam Filipczak kl. 7E, oraz Helena Kornowska kl. 8A. Dziewczęta: Helena KornowskaMartyna Gwizdała zostały laureatkami konkursu.

Gratulujemy!

Wirtualne spotkanie patriotyczne z okazji 103 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości dla uczennic i uczniów Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 3 w Chojnicach - tutaj

piosenka patriotyczna - tutaj