Św. Marcin

| Opublikowane w: Aktualności, Konkursy, Ogłoszenia
Św. Marcin

11 listopada obchodzimy nasze Święto Narodowe – Święto Niepodległości. Tego dnia wspominamy także św.Marcina. Według legendy był on żołnierzem, który zawsze niósł pomoc bliźnim. Wiele lat później został wybrany na biskupa Tours.

Jednym z ważniejszych wydarzeń w niemieckich szkołach i przedszkolach jest Martinstag, czyli dzień Świętego Marcina obchodzony 11 listopada.  Jest to jeden z takich dni, które jest mocno zakorzenione w tradycji niemieckiej.

Tradycyjnie w okolicach 11 listopada urządzane są pochody z latarenkami. Na kilka tygodni przed dniem Świętego Marcina dzieci uczą się różnych piosenek o Świętym, które w prosty sposób przypominają o jego dobrym uczynku. Jedną z najbardziej znanych jest: „Ich gehe mit meiner Laterne, und meine Laterne mit mir…“

Na lekcjach j.niemieckiego nasi najmłodsi uczniowie śpiewają piosenki, uczą się słówek, uczestniczą w zabawach, ale również poznają tradycje kultury niemieckiej. Dzieci z klasy Ia i Ic poznały legendę o św.Marcinie oraz wykonały przepiękne lampiony.