Kolejny certyfikat dla szkoły „SZKOŁA PRZYJAZNA OSOBOM NIEWIDOMYM”

Kolejny certyfikat dla szkoły „SZKOŁA PRZYJAZNA OSOBOM NIEWIDOMYM”

Z wielką radością zawiadamiamy, że nasza szkoła po raz drugi została nagrodzona certyfikatem o nazwie „Szkoła Przyjazna Osobom Niewidomym” wydanym przez  Kujawsko- Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej im. L. Braille’a w Bydgoszczy oraz Stowarzyszenie Visus Supremus.

Akcja, w której braliśmy udział, miała na celu głównie kształtowanie postaw społecznych wśród uczniów opartych na otwartości, tolerancji i empatii wobec osób z niepełnosprawnością wzrokową, jak i udzielania wskazówek do właściwej pomocy. Podczas zajęć edukacyjnych uczniowie zapoznali się z czarną książką napisaną alfabetem Braille`a, filmikami rekomendowanymi przez ośrodek KPSSW, napisali list do rówieśnika uczącego się w ośrodku KPSSW, rozwiązali wspólnie zadanie z gazetki informacyjnej przyporządkowując literę alfabetu do graficznego symbolu, mieli możliwość wcielenia się w osobę z dysfunkcją wzroku dodatkowo pokonując tor przeszkód wspólnie ze swoim przewodnikiem.

PATRONAT HONOROWY nad kampanią ,,JA NIE WIDZĘ CIEBIE, TY ZOBACZ MNIE!” 2021 objęli: Minister Edukacji Narodowej, Instytut Pamięci Narodowej, Wojewoda Kujawsko-Pomorski, Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Kuratorium Oświaty w Gdańsku, Prezydent Miasta Bydgoszczy, Kujawsko- Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej im. L. Braille’a w Bydgoszczy oraz Stowarzyszenie Visus Supremus.

Podziękowanie dla SP3