PRZEDŚWIĄTECZNE WYPIEKI W ŚWIETLICY

PRZEDŚWIĄTECZNE  WYPIEKI  W  ŚWIETLICY

Grudzień to okres przedświąteczny, który nierozerwalnie łączy się z tradycją pieczenia pierniczków i ich zapachem. Wychowankowie ze Świetlicowego Klubu Kulinarnego klas 4-8 pod opieką p. Agnieszki Wojcik postanowili trochę tego magicznego, świątecznego zapachu wnieść do szkoły. W naszej świetlicy odbyło się wielkie pieczenie świątecznych pierników. Zajęcia kulinarne rozpoczęliśmy od  rozmowy na temat higienicznego i estetycznego przygotowania i spożywania posiłków. Sprawdzony przepis znaleźliśmy na opakowaniu produktu z zimowej kolekcji dr Oetkera.

Uczniowie podzielili się na grupy odpowiedzialne za poszczególne zadania: przygotowanie i urabianie ciasta, wałkowanie ciasta, wycinanie pierników z foremek, mierzenie czasu pieczenia. Najwięcej frajdy
sprawiło wychowankom wycinanie pierniczków z foremek. Podczas pieczenia w całej szkole unosił się magiczny i świąteczny zapach kuszący niejednego łakomczucha! A świąteczny wystrój świetlicy w wykonaniu p. Katarzyny Ginter dodawał blasku podczas degustacji wypieków.