Zajęcia sportowe w naszej szkole

Zajęcia sportowe w naszej szkole

Pierwszy cykl zajęć w ramach ogólnopolskiego programu „Wf z AWF – Aktywny powrót uczniów do szkół” już za nami. Od stycznia ruszamy z kolejnymi zajęciami sportowymi dla naszych uczniów.

W naszej szkole, od września realizowaliśmy ogólnopolski program „Wf z AWF – Aktywny powrót uczniów do szkół.” Jego celem jest walka ze skutkami pandemii koronawirusa przez poprawę stanu kondycji fizycznej dzieci i młodzieży oraz wsparcie uczniów w powrocie do pełnej sprawności fizycznej po długotrwałym okresie nauki zdalnej.

W ramach programu „WF z AWF – Aktywny powrót uczniów do szkół”, nauczyciele wychowania fizycznego wzięli udział w szkoleniu, dzięki któremu pozyskali dla szkoły możliwość realizacji zajęć sportowych w Sport Klubie.

Sport Klub to dodatkowe, nieodpłatne, pozalekcyjne zajęcia sportowe, których celem jest:

- aktywizacja dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych, która umożliwi poprawę kondycji fizycznej po okresie hipokinezji w czasie epidemii SARS-CoV;

- przeprowadzenie diagnozy wybranych aspektów stanu kondycji fizycznej i stanu zdrowia dzieci oraz młodzieży. Będzie podstawą do przygotowania analizy i rekomendacji do dalszych działań zmierzających do poprawy kondycji fizycznej uczniów.

Podczas zajęć prowadzonych w ramach Sport Klubów wykonywane zostały przez nauczycieli wybrane pomiary somatyczne i testy sprawnościowe. W zajęciach uczestniczą uczniowie klas 7 i 8, doskonaląc naukę gry w piłkę siatkową. Ponadto w dodatkowych zajęciach sportowych z nauką jazdy Roller Surfer, uczestniczą uczniowie klas 2-6.

Drogi uczniu naszej szkoły!

Już od stycznia wznawiamy zajęcia. Jeżeli jeszcze nie znalazłeś zajęć dla siebie, zapraszamy do zapoznania się z grafikiem zajęć sportowych, dodatkowych w naszej „Trójce”. Może akurat najdziesz coś dla siebie i już od stycznia razem z nami będziesz dbał o swoją sprawność i zdrowie.

Grafik zajęć sportowych:

z nauką jazdy Roller Surfer