Wychowanie przez czytanie

Wychowanie przez czytanie

Nasza szkoła bierze udział w programie "Wychowanie przez czytanie" w ramach ogólnopolskiej akcji Cała Polska Czyta Dzieciom.

Cała Polska czyta dzieciom. Czytamy i my. A z czytania mamy mnóstwo korzyści i frajdy! Przede wszystkim poznajemy świat zamknięty na stronach książek, poznajemy książkowych bohaterów, ich problemy i przygody. Każda zapisana  w książkach historia czegoś uczy, na coś uwrażliwia, coś przed nami odkrywa. Same plusy! Tylko brać się za czytanie!

Uczestniczymy w ogólnopolskim programie "Wychowanie przez czytanie", walczymy o certyfikat akcji. Postanowiliśmy przygotować film o przyjaźni, o czytaniu, o naszej szkole. W naszym filmie wykorzystaliśmy teledysk grupy "RoomX". Bardzo go lubimy, bo jest trochę nasz. (Dziękujemy jego twórcom i bardzo ich pozdrawiamy!)

W filmie wzięli udział Oliwier Wirkus i Marcin Niemyjski z 7a, w jego realizacji pomagała pani Anna Czajkowska.

Oto film, Przyjaźń - czym jest? - film

Dzięki udziałowi w programie "Wychowanie przez czytanie" mamy dostęp do materiałów promujących czytanie, informacji o nowościach książkowych dla nas, a nade wszystko do materiałów, scenariuszy dotyczących uniwersalnych ludzkich wartości, np.  przyjaźni, samodyscypliny, itp. Na zajęciach czytaliśmy niezwykle interesujące opowiadania ze zbioru "Gorzka czekolada" (Polecamy, to świetna książka!).

Koodynatorem akcji "Wychowanie przez czytanie" w szkole jest p. Anna Czajkowska.

A przyjaźń, czym jest? Przyjaźń to braterstwo, koleżeńskość, wzajemna życzliwość, serdeczność, dobroć, zżycie. To najważniejsze ludzkie doznania i uczucia. Niech nam zawsze towarzyszą i tworzą nasze szkolne więzi!