Konkurs „Jak parki narodowe pięknieją dzięki Funduszom Europejskim”

| Opublikowane w: Aktualności, Konkursy kuratoryjne
Konkurs „Jak parki narodowe pięknieją dzięki Funduszom Europejskim”

Drodzy uczniowie,

przypominamy, że do 14 lutego 2022 r. trwa konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych „Jak parki narodowe pięknieją dzięki Funduszom Europejskim”. Przedsięwzięcie organizuje Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej we współpracy z Ministerstwem Klimatu i Środowiska. Patronat honorowy nad konkursem objął Minister Edukacji i Nauki.

Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu pracy plastycznej, która będzie przedstawiała zmiany, jakie w parkach narodowych dokonały się dzięki środkom finansowym z Unii Europejskiej. Celem przedsięwzięcia jest popularyzowanie wiedzy o dziedzictwie przyrodniczym polskich parków narodowych oraz o Funduszach Europejskich. Konkurs jest organizowany w dwóch kategoriach wiekowych: uczniowie klas I-III oraz klas IV-VI.

Wsparciem w przygotowaniu prac plastycznych mogą być filmy edukacyjne o parkach narodowych dostępne na stronach:

Na zwycięzców czekają nagrody. Jedną z nich jest wycieczka do wybranego parku narodowego dla całej klasy, której uczeń zdobył pierwsze miejsce. Konkurs jest organizowany w ramach projektu „Promocja Parków Narodowych jako marki” (Program Infrastruktura i Środowisko).

Szczegóły konkursu można znaleźć w regulaminie dołączonym do wiadomości oraz na stronie https://www.pois.gov.pl/strony/o-programie/poiis-dzieciom/parki-narodowe-konkurs-plastyczny/rusza-konkurs-plastyczny-dla-szkol/.

Prosimy o przekazanie tej wiadomości nauczycielom i uczniom z Państwa placówki.

Zachęcamy do udziału!

Biuro Ministra