Łuczniczy sukces Nicoli

| Opublikowane w: Aktualności, Konkursy, Ogłoszenia
Łuczniczy sukces Nicoli

Łuczniczy sukces Nicoli !!!

2 lutego 2022 roku w Szkole Podstawowej nr 1 w Chojnicach odbył się Turniej Łuczniczy o Puchar Burmistrza Miasta Chojnice. Zawody odbyły się z okazji 102  rocznicy powrotu Chojnic do Macierzy, którą obchodziliśmy 31 stycznia.

W turnieju  naszą szkołę reprezentowały dziewczęta: Antonina Tran Dinh, Weronka Kacprzak, Amelia Kuklińska - Warszawska, Klaudia Meyer oraz Nicola Zalewska - Skiba.

Rywalizacja odbyła się w pięciu konkurencjach.

• Strzelanie do tarczy, w której koncentryczne kręgi punktowane są od 1 do 10.
  • Strzelanie do konturu kusznika - punktowane jest każde trafienie w kontur.
  • Umieszczenie trzech kolejnych strzał jak najbliżej siebie.
  • Strzelanie do tarczy niesymetrycznej. Punktowane pola ułożone są w rożnych częściach tarczy.
  • Strzelanie do niezależnych celów. Do trafienia było pięć mniejszych tarcz.

Najlepsze wyniki w wyżej wymienionych konkurencjach uzyskała Nicola Zalewska - Skiba zajmując pierwsze miejsce.

Gratulujemy utalentowanej łuczniczce!

Nagrody,  w sali obrad chojnickiego ratusza, wręczyli Burmistrz Miasta Chojnice dr Arseniusz Finster, dyrektor Wydziału Edukacji i Sportu Grzegorz Czarnowski oraz starsi Bractwa Rycerskiego Herbu Tur Bogdan Kuffel i Piotr Dyląg.