DRZWI OTWARTE` 2022

DRZWI OTWARTE` 2022

Dzień prezentacji szkoły

W sobotnie przedpołudnie, 5 marca, społeczność szkolna SP3 zapraszała i zachęcała przyszłych pierwszoklasistów wraz z ich opiekunami, do wstąpienia od września w jej szeregi.

Frekwencja dopisała: nasi milusińscy stawili się bardzo licznie i ochoczo, chcąc poznać nie tylko budynek szkoły, ale także swoich przyszłych pedagogów i nauczycieli.

Uroczystość rozpoczęła się przemówieniem pana dyrektora Karola Kołyszko, który przybliżył strukturę szkoły oraz podkreślił jej atuty m. in nowoczesną infrastrukturę i bogatą bazę dydaktyczną. Następnie scena została opanowana przez młodych artystów, którzy zaprezentowali szeroki wachlarz artystycznych talentów: tanecznych ( w tej roli niezawodne Roztańczone trójeczki pod opieką p. Beaty Wielewskiej) aktorskich ( tu wykazała się szkolna grupa teatralna Maskarada, której przewodniczy p. Agnieszka Szynalewska) wokalnych (pięknie zaśpiewały nam: Alicja Nita oraz Maria Woźniczka) oraz sportowych (w żywiołowym występie zaprezentowała się grupa przygotowana przez nauczycieli wychowania fizycznego).

Udział w prezentacji szkoły to także świetna okazja do zapoznania się z kadrą pedagogiczną: nauczyciele bardzo chętnie i wyczerpująco odpowiadali na wszystkie pytania, rozwiewali wątpliwości, służyli radą.

Uśmiech i radość – widoczne na twarzach dzieci – świadczą o tym, że dobrze czują się oni w szkolnych ławkach! Do zobaczenia we wrześniu!

Podczas drzwi otwartych w sekretariacie szkoły można było pobrać i wypełnić niezbędne dokumenty aby zapisać dziecko do pierwszej klasy, jednak jeżeli ktoś jeszcze tego nie uczynił, przypominamy, że nabór na rok szkolny 2022/2023 wciąż trwa. Postępowanie rekrutacyjne odbywać się będzie w terminie 1-17 marca 2022 r., natomiast w dniach 15-23 czerwca 2022 r – postępowanie uzupełniające. Druki zapisu dzieci do szkoły znajdują się także na stronie internetowej SP3.

Serdecznie zapraszamy!