Akcja z sercem

| Opublikowane w: Aktualności, Ogłoszenia
Akcja z sercem

Akcja z sercem - „Dla kolegi, koleżanki z Ukrainy”

W Szkole Podstawowej nr 3 w Chojnicach od 21 marca 2022 roku aktualnie nieczynny szkolny sklepik na parterze głównego holu stał się miejscem zbiórki przedmiotów szkolnych stanowiących niezbędne wyposażenie każdego ucznia.

Trwająca za naszą wschodnią granicą okrutna wojna sprawiła, że ponad dwumilionowa rzesza uchodźców cywilnych znalazła schronienie w naszym kraju. Uchodźcy trafili także do naszego miasta. Do Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnicach uczęszcza  już osiemnaścioro uczniów z Ukrainy, ale wiemy że wkrótce dołączą kolejne dzieci. Chcemy aby jak najszybciej otrzymały najpotrzebniejsze zaopatrzenie w artykuły i przybory szkole. Stąd akcja „Dla kolegi, koleżanki z Ukrainy” zainicjowana przez panią Katarzynę Węckowską oraz opiekunów Samorządu Uczniowskiego, Szkolne Koło Wolontariatu. Bazą akcji stał się szkolny sklepik. Tam zbierane są szkolne przybory podarowane przez rodziców uczniów, samych uczniów i pracowników pomagających w zaopatrzeniu szkolnym nowych uczniów.

Zbieramy wszelkiego rodzaju artykuły szkolne i papiernicze: długopisy, ołówki, kredki, flamastry, farby, bloki rysunkowe i techniczne, temperówki, nożyczki, cyrkle, zestawy geometryczne, pędzle, notatniki, piórniki, zeszyty i plecaki. Miłym gestem jest także dołączenie małej maskotki (nowej) dla uczniów klas młodszych. Tak na dobry uczniowski początek w nowej szkole!

Organizatorzy współpracują z wychowawcami klas, aby uaktualniać  listę potrzebujących i poznawać ich potrzeby związane z byciem uczniem.
Z wielkim entuzjazmem w nieczynnym sklepiku podczas długich przerw dyżury pełną starsi uczniowie przyjmując dary. Każdy, kto ofiaruje cokolwiek z wymienionych  przedmiotów otrzymuje drobny upominek w formie naklejki lub magnesu w kształcie serca „Pomagam… bo lubię”.
Do dnia 24 marca udało się skompletować i przekazać uczniom 5 wyprawek szkolnych. Akcja trwa nadal, założono że jej zakończenie nastąpi 15 kwietnia. Jeśli ktoś z czytelników chciałby wspomóc naszą „akcję z sercem” prosimy o pozostawianie ofiarowanych przedmiotów w sekretariacie szkoły bądź w bibliotece. Każdy serdeczny, pozytywny odzew jest teraz bardzo potrzebny!

Akcja z sercem  „Dla kolegi, koleżanki z Ukrainy” nie jest jedyną akcją charytatywną zorganizowaną w Szkole Podstawowej nr 3. Wspieraliśmy działania chojnickiego Meblika zbierając żywność i inne produkty, które dzięki firmie trafiły już do Lwowa i dalej. Udało nam się także przekazać materiały opatrunkowe i baterie oraz latarki dla mieszkańców Ukrainy.
Teraz w okresie przedświątecznym, tj. w czasie szkolnych rekolekcji (w dniu 29 marca) organizujemy w szkole „akcję ciasteczkową”. Rozprowadzać będziemy firmowane wizerunkiem szkoły pyszne ciasteczka. Nad recepturą ciasteczek i wyrobem ciasta czuwa pani Asia Orlikowska. Wypiekiem ciastek w szkole zajmują się panie kucharki, pakowaniem w estetyczne torebki - panie katechetki. Dodatkowo w Wielką Środę (13 kwietnia) w sprzedaży szkolnej będą też babeczki idealne do popołudniowej kawy czy wielkanocnego koszyczka ze święconką. Wszystkie zebrane ze sprzedaży ciastek fundusze trafią na pomoc mieszkańcom Ukrainy. W obu akcjach charytatywnych szkołę bardzo wspomogła już drukarnia Certus, dostarczając kolorowe plakaty, plakietki, naklejki, etykiety opakowań do przygotowywanych słodkości. Za wielkie serce i pomoc dla uczniów wolontariuszy oraz wsparcie naszych akcji bardzo, bardzo dziękujemy????????.