Spotkanie na greckim Olimpie

| Opublikowane w: Aktualności, Ogłoszenia
Spotkanie na greckim Olimpie

Spotkanie na Olimpie!

W ubiegłym tygodniu uczniowie klasy 5c i 5a na lekcji języka polskiego wcielili się w postacie bogów greckich i spotkali się … na Olimpie.

Zadaniem dzieci było przygotowanie odpowiedniego stroju oraz rekwizytów i krótkiej prezentacji wybranego przez siebie boga/bogini z mitologii greckiej. Obowiązywała jedna, nadrzędna zasada: „Nie kupuj, kreatywnie wykorzystaj!”. Kreatywności rzeczywiście uczniom nie zbrakło i przygotowali się wspaniale! Podczas wielkiej uczty, popijając nektar i spożywając ambrozję, słuchaliśmy z uwagą poszczególnych prezentacji. Następnie udaliśmy się na kolorowy pochód po szkole, odwiedziliśmy między innymi koleżanki i kolegów z klas młodszych. Spotkanie kończyła projekcja filmu pt. „Percy Jackson i bogowie olimpijscy: Złodziej pioruna” (wszystkie części serii książkowej „Percy Jackson i bogowie olimpijscy” R. Riordan są dostępne w bibliotece szkolnej).

Wydarzenie to było podsumowaniem i zwieńczeniem tematyki dotyczącej mitologii greckiej. Lekcja bardzo się dzieciom podobała i na długo pozostanie w ich pamięci, podobnie jak (mam taką nadzieję) bogowie greccy.

Anna Czajkowska