Patriotyczny konkurs recytatorski

| Opublikowane w: Konkursy
Patriotyczny konkurs recytatorski

Obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w SP 3  w pełnej krasie! W zawiązku z tą jakże piękną i doniosłą rocznicą nauczyciele naszej szkoły  przygotowali szereg konkursów, spośród których każdy uczeń z pewnością, mógł znaleźć coś dla siebie.

W ubiegłym tygodniu młodzi patrioci wyrażali miłość i oddanie ojczyźnie poprzez recytację wierszy, związanych tematycznie z Polską. Dnia24 października miał miejsce konkurs recytatorski dla klas IV- VIII natomiast dnia26 października dla klas I –III. Brać uczniowska nie zawiodła, licznie stając w konkursowe szranki i wyrażając  w ten sposób godną naśladowania patriotyczną postawę. Wyłonienie zwycięzców stanowiło dla jury nie lada wyzwanie a słuchanie nierzadko bardzo ekspresyjnych recytacji sprawiało ogromną przyjemność. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów!

Wyniki konkursu w klasach I-III

1 miejsce zajęła Paulina Radtke z klasy I a

2 miejsce zajął Oliwier Bonik z klasy II a

3 miejsce zajęła Maja Mankiewicz z klasy I c

Wyniki konkursu w klasach IV- VIII

I miejsce : Martyna Majer kl. VI b, Jagoda Matthes kl. V a

II miejsce : Fabian Drzycimski kl. V c, Szreder Nicola kl. VI c

III miejsce : Ignacy Rutkowski kl. V a, Marianna  Brunka kl. VI b

Zwycięzcy wyrecytują wiersz podczas apelu, który odbędzie się dnia 9 listopada.