Wyjeździli pierwsze miejsce

| Opublikowane w: Aktualności, Konkursy, Sport
Wyjeździli pierwsze miejsce

Po dwóch latach przerwy, w szkolnej sali gimnastycznej rozegrano miejski etap Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Nasza reprezentacja okazała się najlepsza.

W piątek tj. 02.04.2022 r. w szkolnej sali gimnastycznej odbył się miejski etap ogólnopolskiego turnieju BRD, który już od trzydziestu lat odbywa się w naszej szkole. Po dwóch latach przerwy, spowodowanej pandemią koronowirusa, młodzi miłośnicy rowerowych zmagań, powrócili do rywalizacji. Uroczystego otwarcia turnieju dokonała pani dyrektor Ewa Sawicka, życząc wszystkim uczestnikom powodzenia i dobrej zabawy.

Rywalizacja na torze przeszkód

Uczniowie w turnieju BRD, rywalizują w trzech etapach. W pierwszym, uczestnicy muszą wykazać się wiedzą z zakresu przepisów ruchu drogowego, podczas rozwiązywania testu. W kolejnym etapie, drużyny zespołowo udzielają pierwszej pomocy. Trzeci etap, sprawdza u uczestników umiejętność jazdy rowerem po torze niełatwych przeszkód.

W tym roku do rywalizacji przystąpiły tylko dwie chojnickie szkoły. Oprócz reprezentantów gospodarzy – ekipy „Trójki”, w turnieju wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej nr 8 w Chojnicach, pod opieką pani Renaty Filipczak. Obie ekipy już na starcie zdobyły pierwsze miejsca, gdyż każda z ekip, rywalizowała w innej kategorii wiekowej. Uczniowie SP 8 startowali w kategorii uczniów młodszych (rocznik 2010 i młodsi), a ekipa „Trójki” w kategorii uczniów starszych (rocznik 2007-2009).

Indywidualnie najlepszy w kategorii młodszych drużyn okazał się Szymon Mastrolorito z SP 8, przed Adamem Zdybem, Kingą Ostwowską i Martą Muszyńską. W kategorii uczniów starszych triumfował Nikodem Fierek z SP 3, przed Natalią Szóstak i Darią Skórczewską.

Odblaski od policji

Sędzią głównym turnieju, jak co roku, był pan Piotr Skorupski, sekretarzem pani Lucyna Bardelska, a w skład sędziów konkurencji weszły: pani Barbara Trzebiatowska, pani Michalina Krzemieniecka, pani Weronika Rapir, pani Bernadeta Kolarzyk, pani Joanna Kurowska, pani Barbara Łącka. Turniej poprowadził pan Wojciech Przytarski.

Nadzór nad prawidłowym przebiegiem turnieju sprawowali funkcjonariusze komendy powiatowej policji w Chojnicach: młodszy aspirant Magdalena Zblewska, sierżant sztabowy Aleksandra Drobińska i sierżant sztabowy Arkadiusz Zalewski, którzy wszystkich uczestników nagrodzili odblaskami, ufundowanymi przez firmę DroBet.

Kolejny etap też w „Trójce”

Już niedługo zwycięskie drużyny przystąpią do kolejnego etapu turnieju. 25.04.2022 również w naszej szkole odbędzie się powiatowy etap Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Trzymamy kciuki za reprezentację naszej szkoły, który wystąpiła w składzie: Nikodem Fierek, Natalia Szóstak i Daria Skórczewska oraz Kacper Klóskowski jako zawodnik rezerwowy. Opiekunem drużyny jest pani Joanna Jaster.