Wyspa Zagadek zdobyta!

| Opublikowane w: Konkursy kuratoryjne
Wyspa Zagadek zdobyta!

Anna Piesik, uczennica klasy VI e Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnicach została tegoroczną laureatką 18 Ogólnopolskiego Konkursu Twórczego Używania Umysłu  – „Wyspa Zagadek” 2018 dla uczniów klas IV – VII. Konkurs ten został wpisany przez Kuratorium Oświaty w Gdańsku do kalendarza imprez – olimpiady i konkursy wiedzy dla uczniów. Finał krajowy „Wyspy zagadek” odbył się już w czerwcu 2018 roku w Gdyni, ale wyniki, laury i nagrody dla zwycięzców zostały ogłoszone w październiku.
W tym roku do organizatora konkursu - Stowarzyszenia Twórczego i Edukacyjnego  „Wyspa” wpłynęło 1020 prac uczniowskich z całej Polski. Z tej ogromnej liczby bardzo twórczych, nowatorskich, nieszablonowych ujęć aż sześciu tematów – problemów, pracowicie opisanych i przedstawionych przez uczestników w indywidualnych  projektach, wybrano 81 najbardziej nowatorskich i niestandardowych prac (40 w grupie młodszej i 41 wśród starszych uczestników). Autorzy tych prac przystąpili  do finału krajowego wypowiadając się pisemnie na 12 przedstawionych im tematów. Liczyła się rezolutność, bystrość i nowatorskie podejście do problemów. Końcowa ocena prac okazała się bardzo pomyślna dla uczennicy Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnicach. Ania znalazła się w szóstce laureatów konkursu wyłonionych w młodszej grupie wiekowej! Wśród starszych uczniów także nominowano sześcioro zwycięzców. Nagrodą dla wspaniałej dwunastki była wycieczka promem do Szwecji. Zdolni, twórczo myślący uczniowie zaproszeni zostali do Ośrodka Doświadczeń  i Kształcenia Twórczego Kreativum w Karlshamn.
Ania o konkursie wypowiedziała się bardzo rezolutnie: „Jest to bardzo kreatywny i ciekawy konkurs, w którym liczy się pomysł. Pytania były bardzo wymagające i trzeba było długo, i dużo się nad nimi zastanawiać. Nauczyły mnie spoglądać na świat innymi oczyma, oczami wyobraźni. Jestem bardzo zaskoczona tematyką pytań. Na takie pytania jeszcze nigdy w życiu nie miałam okazji odpowiadać.”
Patrząc na wyniki, Ania odpowiedziała na pytania doskonale i bardzo kreatywnie. W szkole nasza laureatka jest uczennicą obowiązkową, pracowitą, skromną, spokojną, zgodną i bardzo lubianą. Sporo czyta, posiada talent plastyczny. Jej plastyczne prace wielokrotnie były nagradzane i wyróżniane w konkursach. Są zawsze bardzo pomysłowe i zachwycają estetyką wykonania. Z nagrody – wycieczki bardzo się ucieszyła. Jak sama mówi, był to dla niej „wyjazd  życia”. Zachwyciła się pobytem w Szwecji, rejsem, który odbył się na szczęście bez choroby morskiej. ;) Zwiedziła szwedzką szkołę, zobaczyła, jak uczą się rówieśnicy w innym kraju; brała udział w zajęciach edukacyjnych przeprowadzając laboratoryjne badania. Z odbytych w październiku wojaży Ania podzieliła się z panią Renatą Bukowską,  jej opiekunką i przewodniczką w drodze do konkursowego triumfu, wspaniałymi, oryginalnymi fotografiami szwedzkich krajobrazów, które wykonała podczas podróży. Kreatywna laureatka okazała się też świetnym fotografem! Aniu, gratulujemy Ci bardzo zwycięstwa w prestiżowym konkursie. Brawo!