Igrzyska młodzieży szkolnej w piłce nożnej

| Opublikowane w: Aktualności, Sport
Igrzyska młodzieży szkolnej w piłce nożnej

Nasze dziewczęta wygrywają w piłkę nożną

Reprezentacja dziewcząt naszej szkoły zwyciężyła w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej. Chłopcy zajęli trzecie miejsce.

Igrzyska Młodzieży Szkolnej (rocznik 2007-2008) w piłce nożnej, rozegrano zgodnie z terminarzem Szkolnego Związku Sportowego. Organizatorami zawodów, które odbyły się na boisku „Modrak” w Chojnicach, była nasza szkoła.

Jeden mecz dziewcząt

Do rywalizacji dziewcząt przystąpiły tylko dwie drużyny. Nasze dziewczyny w jedynym meczu turnieju pokonały koleżanki z SP 8 4:2 i wywalczyły awans do finału powiatowego.

Rywalizacja chłopców

Do rywalizacji chłopców przystąpiły reprezentacje pięciu chojnickich podstawówek: SP 1, SP 3, SP 5, SP 7 i SP 8. Walka była bardzo zacięta i wyrównana. Ostatecznie na pierwszym miejscu znaleźli się piłkarze z chojnickiej „Siódemki”, wyprzedzając ekipę z SP 8. Nasi chłopcy po zwycięstwie z SP 1 5:1 i remisach z SP 8 2:2, z SP 7 0:0 i SP 5 0:0, uplasowali się na trzecim miejscu. Za podium znalazła się ekipa z „Piątki”. Miejsce piąte przypadło SP 1.

Naszą szkołę reprezentowali: Oliwia Sikorska, Kornelia Lemańczyk, Daria Skórczewska, Julia Religa, Agnieszka Zilse, Roksana Skwierawska, Natalia Szóstak, Wiktor Wysocki, Fabian Mosek, Sebastian Włoszczyk, Serafin Buza, Wiktor Stanisławski, Cezary Brozembach, Tymoteusz Żalikowski, Szymon Mrugalski, Wiktor Marasz.