Rower w nagrodę

| Opublikowane w: Aktualności, Konkursy kuratoryjne, Sport
Rower w nagrodę

W Szkole Podstawowej nr 3 odbył się powiatowy etap Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Najlepszy indywidualnie w kategorii klas starszych, okazał się Nikodem Fierek – reprezentant gospodarzy.

Do powiatowego etapu turnieju BRD przystąpiły reprezentacje szkół z terenu powiatu chojnickiego, które wcześniej triumfowały w etapach gminnych i miejskich. Organizatorem powiatowego turnieju było Pomorskie Kuratorium Oświaty, a gospodarzem – SP 3. W murach chojnickiej „Trójki”, stawili się uczniowie z Konarzyn, Czerska, Zalesia, Ogorzelin, Kłodawy i reprezentanci SP 3 i SP 8 z Chojnic.

Trzy etapy turnieju

Uczestnicy turnieju  rywalizowali w trzech etapach. Pierwszy etap turnieju sprawdzał u uczniów wiedzę z zakresu przepisów w ruchu drogowym. Następnie, drużyny wykazywały się umiejętnością udzielenia pierwszej pomocy w pozorowanych sytuacjach na drodze. Ostatni etap sprawdzał indywidualne umiejętności jazdy rowerem. Uczestnicy pokonywali bowiem niełatwy, rowerowy tor przeszkód.

Najlepsi odjechali rowerami

W rywalizacji klas młodszych (uczniowie rocznika 2010 i młodsi), triumfowała reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 2 z Czerska, w składzie: Hubert Chabowski, Wiktor Górnowicz, Julia Rokita, Iga Grzywacz. Opiekunem drużyny jest pani Danuta Rostankowska – Bąk. W klasyfikacji indywidualnej, zwyciężył również uczeń czerskiej „Dwójki” – Hubert Chabowski.

Turniej klas starszych (rocznik 2007-2009), wygrała drużyna ze Szkoły Podstawowej z Kłodawy, którą reprezentowali: Dawid Linc, Julia Bronka, Julia Żychlińska. Opiekunem drużyny jest pani Zofia Noga. W klasyfikacji indywidualnej uczniów klas starszych, najlepszy okazał się reprezentant gospodarzy – Nikodem Fierek z SP 3 Chojnice.

Wszyscy uczestnicy turnieju zostali nagrodzeni indywidualnie i zespołowo. Najlepsi, w swoich kategoriach wiekowych, do domów wrócili nowymi rowerami. Fundatorami nagród byli: Gmina Brusy (rower), Miasto Chojnice (rower), Gminny Zespół Oświaty w Chojnicach, Gmina Czersk, Starostwo Powiatowe w Chojnicach, Towarzystwo Ubezpieczeniowe – InterRisk oraz Rada Rodziców SP nr 3 w Chojnicach.

 

Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a za najlepsze drużyny trzymamy kciuki. SP Kłodawa i SP 2 Czersk będą reprezentować nasz powiat w turnieju wojewódzkim.

Wyniki drużynowe:

Grupa młodsza:

 1. Szkoła Podstawowa nr 2 w Czersku
 2. Szkoła Podstawowa w Ogorzelinach
 3. Szkoła Podstawowa w Zalesiu
 4. Szkoła Podstawowa w Konarzynach
 5. Szkoła Podstawowa nr 8 w Chojnicach

Grupa starsza:

 1. Szkoła Podstawowa w Kłodawie
 2. Szkoła Podstawowa nr 2 w Czersku
 3. Szkoła Podstawowa nr 3 w Chojnicach
 4. Szkoła Podstawowa w Zalesiu
 5. Szkoła Podstawowa w Konarzynach

 

Klasyfikacja indywidualna:

Grupa młodsza:

 1. Hubert Chabowski SP 2 Czersk
 2. Małgorzata Czarnowska SP Zalesie
 3. Antoni Guenther SP Ogorzeliny

Grupa starsza:

 1. Nikodem Fierek SP 3 Chojnice
 2. Dawid Lic SP Kłodawa
 3. Dawid Narloch SP 2 Czersk