Jagoda z tytułem finalistki kuratoryjnego konkursu języka ojczystego

| Opublikowane w: Aktualności, Konkursy kuratoryjne, Ogłoszenia
Jagoda z tytułem finalistki kuratoryjnego konkursu języka ojczystego

Jagoda Matthes, uczennica klasy VIIIa Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnicach, po raz kolejny udowodniła, że język polski jest niewątpliwie Jej mocną stroną. Po raz TRZECI zdobyła prestiżowy tytuł finalisty Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego przygotowanego dla uczniów szkół podstawowych przez Pomorskie Kuratorium Oświaty  i Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku. Taki sukces jest wielkim, zaszczytnym osiągnięciem. Jagoda fantastycznie poradziła sobie z różnorodnym materiałem literackim. Po raz kolejny potwierdziła, że potrafi biegle posługiwać się różnymi formami wypowiedzi,  doskonale zna zasady rządzące gramatyką i interpunkcją polską, a także świetnie radzi sobie z wiedzą o języku i przekazie poetyckim. Efekty pracy Jagody okazały się doskonałe i godne podziwu! Na szczególną uwagę zasługuje fakt, iż  jako Finalistka może się poszczycić uzyskaniem dodatkowej liczby punktów w procesie rekrutacji do szkoły ponadpodstawowej. Jagodo! Trzykrotnie: Duma! Duma! Duma! Życzymy jeszcze wielu sukcesów! Brawo!