Sukces naszych uczennic!

| Opublikowane w: Aktualności, Konkursy kuratoryjne
Sukces naszych uczennic!

Z wielką dumą informujemy, że Helena Kornowska, uczennica klasy 8a i Martyna Gwizdała, uczennica klasy 5a Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnicach, osiągnęły wspaniały sukces! Nasze uczennice wzięły udział w ogólnopolskim, wyjątkowym projekcje edukacyjnym pt. Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii” . Dziewczyny spisały się na medal! Helena Kornowska zdobyła prestiżowy tytuł Laureata, uzyskując II miejsce w kategorii klas VII-VIII. Natomiast Martyna Gwizdała w kategorii klas IV-VI otrzymała zaszczytny tytuł Finalisty z VIII miejscem na liście zwycięzców.  Po przejściu przez kwalifikacje szkolne i osiągnięciu prawa startu w eliminacjach wojewódzkich, nasze uczennice fantastycznie poradziły sobie z różnorodnym materiałem sprawdzającym ich umiejętności w zakresie wiedzy ortograficznej. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, iż poziom tegorocznej edycji był bardzo wysoki. Rywalizacja w tradycyjnym dyktandzie stała się nie tylko okazją do poznawania języka ojczystego. Była również pretekstem do przybliżenia najważniejszych postaci i wydarzeń ze współczesnej historii Polski, tym razem okresu powstań śląskich. Helena i Martyna potwierdziły, iż wspaniale opanowały zasady ortograficzne języka polskiego. Efekty ich pracy okazały się doskonałe i godne podziwu! Zdobycie prestiżowego tytułu Laureata i Finalisty w ogólnopolskich, ortograficznych zmaganiach  jest wielkim, zaszczytnym osiągnięciem. Gratulujemy Wam Dziewczyny! Jesteśmy bardzo dumni z Waszych dokonań, życzymy jeszcze wielu sukcesów!