Przeczytaj, pomóż, jesteś nam potrzebny!

| Opublikowane w: Aktualności, Ogłoszenia
Przeczytaj, pomóż, jesteś nam potrzebny!

PRZECZYTAJ, POMÓŻ, JESTEŚ POTRZEBNY!

Piekło wojny  w  Ukrainie trwa. Coraz więcej cierpienia, bólu, bezdomności wśród ludności cywilnej.  Koszmar, dramat napadniętego i broniącego się społeczeństwa …  Tam są i dzieci!  Bezdomne, osamotnione, bez mamy, taty, bez namiastki spokojnego dzieciństwa. Okropności wojny dotykają i je bardzo dotkliwie. One cierpią,  przeżywają gehennę wojny, są zależne od niesionego wsparcia, które ciągle jest potrzebne, bardzo potrzebne. Nie można o nich zapominać, odepchnąć od siebie świadomości ich dziecięcych codziennych dramatów, rozterek i bólu. Ich świat runął, wokół spadające bomby, strach i trwanie w niepewności czy jutro jeszcze będzie, czy jutro będzie lepsze, spokojniejsze, bez tęsknoty za wszystkim, co było takie normalne, dobre, czułe?

Wojna już tak długo trwa. Dawna spokojna rzeczywistość nie wraca. Obok nie ma rodziców … Potrzebna jest tym dzieciom pomoc, wielka pomoc! My chcemy pomagać bezbronnym, chcemy  im ulżyć, zdjąć chociaż cząstkę wojennej złej doli. Chcemy być mocni w niesieniu pomocy, bo to ludzki odruch, misja, postawa … Naszą siłą jest to , że rozumiemy, jesteśmy razem,  jesteśmy mocni w działaniu, chcemy nieść wsparcie!

Społeczność Zespołu Szkolno Przedszkolnego nr 3 W Chojnicach włącza się w kolejną akcję pomocy! Pomocy dla dzieci ukraińskich!

Dzięki współpracy z Miastem Chojnice oraz  Gminą Chojnice, Stowarzyszeniem "Pomocomocni" organizujemy zbiórkę w naszej szkole.
Do 9 czerwca 2022 r. można przynieść do nas rzeczy z listy poniżej, które w połowie czerwca zostaną wysłane tirem bezpośrednio do Ukrainy.
Pomoc trafi do domów dziecka w Bryukhovychi, Lwowie i Zhuravno, gdzie przebywają dzieci przesiedlone z terenów objętych rosyjską okupacją.

Chcemy zadbać, aby te dzieci miały pozytywne odczucia w tym trudnym czasie. Miały namiastkę normalności!

Drodzy Rodzice naszych uczniów, ich Krewni, nasi Przyjaciele przyłączcie się do szlachetnego działania, jeśli możecie - podzielcie się z dziećmi potrzebnymi im przedmiotami. Dzieci są tak blisko nas!

Prosimy bądźcie wrażliwi na dziecięcą niedolę, szczodrzy w niesieniu pomocy. Niezawodni. Zawsze mogliśmy na Was liczyć. Wierzymy, że i teraz się uda! Z serca o to prosimy.

Przedmioty – dary można składać w szkolnej szatni klas starszych, ostatni boks po prawej stronie lub u pani Asi Orlikowskiej, sala nr 40 (nowa część szkoły). Termin do 9 czerwca.

Lista potrzeb. Co zbieramy:

- gry, zabawki (nowe, ewent. w idealnym stanie), puzzle (kompletne), artykuły sportowe, papiernicze, zabawki edukacyjne

- buty dziecięce w każdym rozmiarze

- żywność sucha (kasza, ryż, makaron, suchary, batony energetyczne, itp.)

- żywność w puszkach (konserwy, zupy, itp.)

- żywność dla dzieci ( słoiczki z potrawami, mleko w proszku, kaszki, tubki owocowe, itp.)

- pampersy (dla dzieci i dorosłych)

- chusteczki nawilżone

- proszki przeciwwirusowe (dezynfekujące)

- chlor

- opatrunki (gaza, plastry, bandaże)

- medykamenty (przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, przeciwzapalne, aspiryna, woda utleniona, witaminy B6, B12, C, krople do nosa, leki dla dzieci)

- spray/krem na komary

- apteczki

- karimaty

 

Lista potrzebnych przedmiotów do druku