Dzień dziecka na sportowo

| Opublikowane w: Aktualności, Sport
Dzień dziecka na sportowo

Dzień Dziecka w naszej szkole, jak co roku obchodzony był bardzo aktywnie. Uczniowie wszystkich klas rywalizowali w zabawach sportowych. Jednak nie o zwycięstwo tego dnia chodziło. Liczyła się przede wszystkim dobra zabawa, której na pewno nie zabrakło.

Sportowy Dzień Dziecka przygotowali nauczyciele wychowania fizycznego. Rywalizacja sportowa podzielona została na trzy bloki tj.: klasy 4-6, klasy 7-8 i klasy 1-3. Dobrej zabawy, nie popsuła nawet kapryśna pogoda. Tego dnia każdy miał do wykonania dwa zadania. Po pierwsze i najważniejsze: dobrze się bawić, a po drugie: pomóc swojej klasie, osiągnąć jak najlepszy wynik.

Rywalizowali na stacjach

Sportowy Dzień Dziecka rozpoczęły klasy 4 – 6, które wykonywały zadania ruchowe na 10 różnych stacjach: w sali gimnastycznej, na boisku Sępik i na trawiastym boisku. W ćwiczeniach uczestniczyły całe klasy. Uczniowie skakali, biegali, rzucali do celu, pokonywali tor przeszkód. Musieli wykazać się ogólną sprawnością fizyczną. W toku rywalizacji najbardziej usportowioną klasą okazała się 5 a, która wyprzedziła w klasyfikacji końcowej 4 b. Na trzecim miejscu znaleźli się uczniowie klasy 6 c.

Pograli w „kosza”

Nagrody otrzymały także klasy 7 i 8, które z okazji Dnia Dziecka rozegrały turnieje międzyklasowe w koszykówkę i w „Zbijaka”. Walka była bardzo zacięta, jednak wszystkie mecze odbyły się w myśl zasady fair play. W klasach siódmych najlepsi okazali się uczniowie klasy 7 c, a spośród klas ósmych, najlepiej wypadła klasa 8 d.

Słodki upominek dla każdego

Rywalizację sportową tego dnia, zakończyli najmłodsi uczniowie naszej szkoły. Klasy 1- 3 spotkały się w sali gimnastycznej, by wspólnie, w aktywny sposób świętować ten ważny dla każdego dzień. Najmłodsi rywalizowali w wyścigach rzędów. W klasach pierwszych zwyciężyła klasa 1 b. Rywalizację klas drugich wygrała klasa 2 b, a wyścigi klas trzecich zdominowała klasa 3 a.

Tego dnia nie było jednak przegranych. Każda klasa nagrodzona została dyplomem i słodkim upominkiem, ufundowanym przez Radę Rodziców. Słodkie nagrody wręczyła Pani Dyrektor Ewa Sawicka i przedstawiciel Rady Rodziców Pan – Łukasz Masiak.