Spotkanie autorskie w bibliotece

| Opublikowane w: Aktualności
Spotkanie autorskie w bibliotece

We wtorek, 13 listopada 2018 r. klasa IV a oraz dzieci ze świetlicy popołudniowej wzięły udział w spotkaniu  z panią Anną Kruk, autorką książki dla dzieci na temat służby więziennej pt. „Co robi służba więzienna”. Pani Anna Kruk na co dzień pracuje jako wychowawca w chojnickim Areszcie Śledczym. Jak sama mówi, pomysł aby napisać książkę skierowaną do najmłodszych odbiorców, dotyczącą tej niełatwej, ale i ciekawej pracy, długo chodził jej po głowie! Prawdopodobnie jest to jedyna pozycja książkowa dla dzieci poruszająca ten temat.

Podczas spotkania autorka odczytała dzieciom książeczkę i pokazała zamieszczone w niej ilustracje, wykonane przez jednego z więźniów. Na końcu utworu znajduje się quiz z pytaniami, na które uczniowie odpowiedzieli bezbłędnie! Następnie był czas na pytania, których dzieci miały sporo! Interesowało je zarówno życie za więziennym murem jak i praca pani Anny. Padły pytania o stopień, o  jej rozmowy z więźniami, o widzenia więźniów z ich rodzinami, o broń, kajdanki i inne akcesoria niezbędne  w pracy w areszcie, umundurowanie.  Autorka bardzo chętnie i wyczerpująco odpowiadała na wszystkie pytania, zaspokajając ciekawość dzieci i przybliżając realia pracy w tym zawodzie.

Ostatnim punktem spotkania było wykonanie przez uczestników rysunków nawiązujących do tematu lub kojarzących się dzieciom ze służbą więzienną. Nie zabrakło również wspólnych zdjęć! Dzieciom wizyta bardzo się podobała, wielu z nich przekonało się do pracy w tym zawodzie!