Straż Ochrony Kolei w odwiedzinach SP3

| Opublikowane w: Aktualności
Straż Ochrony Kolei w odwiedzinach SP3

W piątkowe przedpołudnie (10.06.2022r.) uczniów SP3 odwiedzili Strażnicy Ochrony Kolei z Tczewa. Panowie opowiedzieli o swojej pracy oraz zaprezentowali umundurowanie i wyposażenie, które wzbudziło zresztą najwięcej emocji m. in.: broń, paralizator, kajdanki.

Panowie przekazali młodzieży mnóstwo ważnych informacji, przede wszystkim jednak przestrzegali przed „zabawą” na torach oraz w ich bezpośrednim sąsiedztwie, opowiedzieli także o nierzadko tragicznych czy finansowych konsekwencjach takich „zabaw”. Drodzy uczniowie, przestrzegajcie zasad bezpieczeństwa: dbajcie o zdrowie i życie własne oraz innych!

Ostatnim punktem programu, który jednocześnie wzbudził najwięcej emocji i zainteresowania był pokaz umiejętności psa służbowego – Arana. Dzieci miały możliwość podziwiania niesamowitego posłuszeństwa psa, gdy ten wykonywał polecenia i komendy wydawane często jedynie za pomocą gestu. Pies służy już pięć lat i brał udział w niejednej akcji. Uczniowie mogli się przekonać jak pies funkcjonuje „w terenie”, ponieważ przygotowano dla nich specjalny, pozorowany atak. Jeden z  funkcjonariuszy – odziany w specjalny strój- dokonał prowokacji, doprowadzając do kontrolowanego ataku. Pies spisał się na medal!

Dziękujemy za piękne i pouczające spotkanie!