Bookcrossing

| Opublikowane w: Aktualności
Bookcrossing

Czerwiec nierozerwalnie łączy się z obchodami Ogólnopolskiego Święta Wolnych Książek – Bookcrossingu (14.06.2022 r.).  Idea ta narodziła się w 2003 roku, jej celem jest promowanie czytelnictwa, pozwala na dzielenie się książkami z innymi, wymianę, daje szansę czytania tym, których nie stać na zakup książki. Bookcrossing polega na bezinteresownym dzieleniu się swoimi książkami poprzez zostawienie – uwolnienie – ich na przykład w przeznaczonych do tego miejscach.

W bieżącym roku szkolnym dzięki współpracy z pań: Katarzyny Ginter, Barbary Łąckiej oraz Anny Czajkowskiej w przestrzeni szkolnej pojawiła się nowa półka bookcrossingowa. Półka nawiązuje tematycznie do profilu szkoły: przedstawia lokomotywę ciągnącą wagony z książkami. Inicjatywa spotkała się z pozytywnym odzewem ze strony społeczności szkolnej: uczniowie oraz pracownicy szkoły chętnie z niej korzystają, zabierając lub zostawiając książki.

Zachęcamy, aby w ramach celebrowania tegorocznego święta uwolnić swoje książki pozostawiając je na naszej półce!