Rodzinny Festyn Ekologiczny w SP3

| Opublikowane w: Aktualności
Rodzinny Festyn Ekologiczny w SP3

20 czerwca 2022 roku, w poniedziałkowe popołudnie w Szkole Podstawowej nr 3 było bardzo gwarno, głośno i radośnie! Po przerwie spowodowanej pandemią odbył się kolejny Rodzinny Festyn Ekologiczny pod hasłem: „Jesteśmy razem”.

Niesprzyjająca aura pogodowa sprawiła, że cała impreza musiała „zmieścić się” w szkolnych murach, nikomu jednak nie zepsuło to humoru, a nad całością organizacyjną czuwał niezastąpiony p. Andrzej Schulz.

Na dzieci wraz z ich rodzinami czekało moc atrakcji: gry, zabawy, quizy, konkursy, lepienie w glinie, a dla młodszych: malowanie twarzy (m.in. przy współpracy z Krainą Fruzi) czy zaplatanie kolorowych warkoczyków.

Tradycyjnie nie zabrakło słodkości: pyszne ciasto przyrządzone przez naszych wspaniałych i niezawodnych rodziców, można było spożyć na miejscu wraz z ciepłym napojem lub zakupić do domku. Na dzieci czekały także lody, wata cukrowa, popcorn. W stołówce szkolnej można się było posilić grochówką oraz bigosem – najlepszymi na świecie! Po szkole roznosiła się także woń grillowanych kiełbasek. Chętnych do degustacji tych wszystkich pyszności nie brakowało. Wielkie podziękowania należą się wszystkim, którzy się do tego przyczynili i zaangażowali w przygotowania!

Na ustawionych wzdłuż szkolnych korytarzy stoiskach można było zakupić np. kwiaty i zioła, swój punkt miała m.in. firma Obi, która zorganizowała również konkursy z nagrodami. Stoiska wystawili także: Ośrodek Profilaktyki Rodzinnej, Zaborski Park Krajobrazowy, wojsko i policja, kluby sportowe: Chojniczanka i Kolejarz w każdym z tych miejsc na odwiedzających czekały liczne atrakcje i zabawy, na stoisku medycznym można było zmierzyć sobie ciśnienie oraz poziom cukru.

Natomiast sala gimnastyczna tętniła i dudniła talentami naszych uczniów! Wystąpiły m.in. Roztańczone Trójeczki, chór szkolny oraz Oliwer Wirkus z repertuarem muzycznym i Julia Religa z pokazem tanecznym. Niekwestionowaną gwiazdą i ukoronowaniem festynu, wydarzeniem na które wszyscy czekali był występ zespołu Roomx. Zespół tworzy dwóch absolwentów SP3 : Sebastian Sikorski oraz Mateusz Straszewski. Obaj panowie nie kryli  wzruszenia z możliwości ponownego odwiedzenia szkolnych murów, a swoim występem zaprosili do tańca uczniów, dzieląc z nimi „scenę”. Po koncercie był oczywiście czas na autografy i wspólne, pamiątkowe fotografie. Wszyscy bawili się wspaniale!

Następny festyn – mamy nadzieję, że już za rok!