Nagrody Burmistrza`2022

| Opublikowane w: Aktualności, Ogłoszenia
Nagrody Burmistrza`2022

Nagrody Burmistrza Miasta Chojnice`2022

Pracowali na wysokie noty bardzo sumiennie i systematycznie. Brali udział w prestiżowych konkursach przedmiotowych i innych równie znacznych wydarzeniach. Sięgnęli w nich po najwyższe laury i wyróżnienia. Finały okazywały się zwycięskie i radowały serca. Ważne, że uczniowie chcą się sprawdzać, podejmować wyzwania, rozwijać swoje pasje.

Byli najlepsi  w zawodach sportowych i pokazach artystycznych. Każdy dał z siebie wszystko. Dziś w przededniu zakończenia roku szkolnego 2021/2022  nastał czas nagród. Nagrody Burmistrza Miasta Chojnice trafiły do uczniów.

Nagrodzono naszych absolwentów. Po tytuł najlepszego ucznia kończącego szkołę podstawową sięgnęli: Marianna Gibowska za mistrzowskie finały Ogólnopolskiej Ligi Matematycznej, Jagoda Matthes za tytuły finalistki Kuratoryjnych Konkursów z Języka Polskiego w ostatnich, w sumie trzech latach oraz II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Matematyczno-Plastycznym “Bryły Wokół Nas”, Krzysztof Pestka – najpierw tytuł tegorocznego laureata Wojewódzkiego Konkursu Kuratoryjnego z Języka Angielskiego, a później pierwsze i drugie miejsce w wojewódzkich konkursach j. angielskiego.

Tytuł najlepszego ucznia trafił w tym roku szkolnym do szóstolasisty – to Sebastian Homa, który zebrał prestiżowe laury z matematyki – laureat Ligi Matematycznej im. Zdzisława Matuskiego i trzecie miejsce w Wojewódzkim Konkursie Matematyczno-Plastycznym “Prostopadłe i równoległe wokół Ciebie”

W sporcie złotymi śladami zapisali się: Oliwier Bonik Międzynarodowy - Mistrz Europy  (Mistrzostwa Europy w Karate Tradycyjnym), I miejsce indywidualnie i drużynowo w Igrzyskach Dzieci w Tenisie Stołowym oraz zdobywca XI Pucharu Pomorza w Karate Tradycyjnym (Oliwier triumfował tu indywidualnie i z drużyną), pierwsze miejsce zdobył też w Otwartych Mistrzostwach Województwa Pomorskiego w Karate Tradycyjnym oraz Pomorskim Turnieju w Karate Tradycyjnym. Amelia Pawlak sportowo – artystycznych tytułów ma już (mimo młodego wieku) bez liku. W startach ogólnopolskich (taniec artystyczny, sportowy) po zsumowaniu 2 x pierwsze miejsce, 2x drugie miejsce, 6x trzecie oraz dalsze noty w startach na mistrzostwach oraz festiwalach tańca artystycznego. Pakiet tytułów w ogólnopolskich startach na mistrzostwach tańca zgromadziła też  Julia Religa (4 x pierwsze miejsce) i Martyna Kula (pierwsze, drugie, piąte miejsce i dalsze w startach ogólnopolskich)

Nasi laureaci postawili wysoko poprzeczkę, to chwalebne! Jesteśmy pod wrażeniem! Bardzo im gratulujemy! Ale już jutro, w dniu zakończenia roku szkolnego poznamy innych młodych – zdolnych, na których czekają już nagrody i upominki. Wśród nagród - Nagrody Dyrektora i Rady Rodziców. Są nagrody za wysokie noty, wzorowe zachowanie, wyróżnienia, za osiągnięcia w konkursach przedmiotowych i innych oraz startach sportowych i reprezentowanie szkoły w sportowych wydarzeniach. Do dzieci trafią też świadectwa ich całorocznej pracy szkolnej!