Szkolne Targi Edukacyjne w sali gimnastycznej

Szkolne Targi Edukacyjne w sali gimnastycznej

Tradycją w Szkole Podstawowej nr 3 w Chojnicach jest organizowanie we wrześniu Szkolnych Targów Edukacyjnych - przeglądu zajęć pozalekcyjnych, jakie w bieżącym roku oferuje dla uczniów placówka. W tym roku szkolne targi odbyły się stacjonarnie. U progu nowego roku szkolnego dla rodziców uczniów, przy okazji spotkań z wychowawcami,  była to doskonała okazja, aby uzyskać szczegółowe informacje o zajęciach rozwijających zainteresowania dzieci oraz pomagających uczniom przezwyciężać trudności w nauce.

Nauczyciele - opiekunowie kół i zajęć przygotowali kolorowe tematyczne stoiska charakteryzujące ich pracę z dziećmi. Dodatkowo plakaty, ulotki, prospekty informowały rodziców o prowadzonych formach zajęć i programach. Ciekawie prezentowały się koła języków obcych, koła języka polskiego, matematyczne, przyrodnicze oraz sportowe, taneczne, plastyczne, teatralne, religijne. Stoiska na szkolnych targach przygotowali też pedagodzy i psycholog, nauczyciele terapeuci, Polskie Towarzystwo Dysleksji, którego oddział działa w SP3, biblioteka, harcerze oraz koło łucznicze i sekcja wolontariatu. Nie zabrakło też informacji o nauczaniu języka polskiego jako obcego dla uczących się w szkole uczniów – obcokrajowców. Na szkolnych targach zaprezentowano także ofertę  Szkoły Języków Obcych Carlos. Przy każdym stoisku rodzice mogli  uzyskać wyczerpujące informacje od prowadzących zajęcia nauczycieli.