Europejski Dzień Języków Obcych

| Opublikowane w: Aktualności, Konkursy
Europejski Dzień Języków Obcych

 

Co roku 26 września obchodzony jest w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych. W tym roku z tej okazji uczniowie wszystkich klas pierwszych podczas lekcji języka angielskiego poznali stolicą Anglii, Londyn. Dzieci z zaciekawieniem obejrzały kolekcję zdjęć z Londynu. Podczas lekcji poznali najważniejsze symbole angielskiej stolicy. Dzieci dowiedziały się jak wygląda słynna wieża zegarowa Londynu czyli Big Ben oraz jak wygląda piękny londyński most Tower Bridge. Uczniowie klas pierwszych wiedzą już, że w Londynie jeżdżą czerwone autobusy oraz że można tam podziwiać słynne czerwone budki telefoniczne. Na koniec każdy uczeń pokolorował piękny obrazek przedstawiający symbole Londynu.

Uczniowie klasy 5b podczas Europejskiego Dnia Języków Obcych na lekcji języka angielskiego poznali pasję swojego kolegi. Szymon Krawczyk jest kolekcjonerem pieniędzy z całego świata. Uczniowie z zaciekawieniem oglądali i podziwiali jego kolekcje. Szymonowi gratulujemy ciekawego hobby.

Jak każdego roku Europejski Dzień Języków Obcych był okazją do zachęcenia uczniów do nauki języków. Korzyści płynące ze znajomości języków obcych są ogromne i chyba każdy w dzisiejszym świecie na pytanie “Czy warto uczyć się języków obcych?” Odpowie: Oczywiście, że tak!