Słodki dzień w szkole. Relacja. Podziękowanie.

| Opublikowane w: Aktualności
Słodki dzień w szkole. Relacja. Podziękowanie.

Poniedziałek, 17 października w szkole był bardzo słodki. Królowały gofry. W naszej szkole odbyła się kolejna akcja wspierająca młodą chojniczankę Oliwię Stankę w drodze do samodzielności. Do listopada 2022 r., do kolejnej operacji, tym razem operacji rąk potrzeba 135tys.

Zapach gofrów, który rozchodził się po szkolnym korytarzu podczas akcji "Słodki Dzień Edukacji Narodowej" przyciągnął do stołówki wielu amatorów słodkości ... I nie byli to tylko uczniowie ...

Do przygotowania gofrowego ciasta użyliśmy: 8 kg mąki, 8 kg mączki ziemniaczanej, 5 kg cukru, 80 jaj, 10 l mleka, 5 l oleju, cukier waniliowy, proszek do pieczenia, krem czekoladowy, dżem, cukier puder.
Z podanych produktów pani z kuchni przygotowała 50 kg słodkiego ciasta do wypieku gofrów. Ile sztuk zrobiliśmy? Nie udało nam się policzyć…nie zdążyliśmy.Tak wielkie było zainteresowanie.

W czasie akcji zebraliśmy 1450 zł, które zostały przekazane mamie Oliwii.

Liczymy, że nasz wkład przybliży nastolatkę do jej wymarzonego celu, jakim jest samodzielność.

Otrzymaliśmy miłe podziękowanie od osób, którym akcję dedykowaliśmy.

Oto treść podziękowań:

W imieniu Oliwii oraz moim chciałybyśmy z całego serca podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w akcję Słodki Dzień Edukacji Narodowej, który odbył się w Szkoła Podstawowa nr 3 w Chojnicach im. Pamięci Kolejarzy Chojnickich.
Doceniamy Wasz trud włożony w przygotowanie tych słodkości- dziękujemy ❤️
Pragniemy również podziękować uczniom szkoły oraz ich rodzicom za dołożenie swojej cegiełki i wsparcie Oliwii zbiórki.
To właśnie dzięki takim osobom jak Państwo, istnieje ogromna szansa na uzbieranie całej kwoty potrzebnej na pierwszą operację usprawniającą pracę rąk u Oliwii.
Jesteście wspaniali, cały dochód 1450 zł zostanie przekazany na fundację zbiórki Oliwii.
Dziękuję
Oliwia i Monika