Badmintonowy październik

| Opublikowane w: Aktualności, Konkursy, Sport
Badmintonowy październik

W październiku, uczniowie rywalizowali w Igrzyskach Dzieci i Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w badmintonie dziewcząt i chłopców. Zawody, których byliśmy gospodarzem, okazały się niezwykle udane dla naszych zawodników.

W naszej szkole, odbyły się Igrzyska Dzieci i Igrzyska Młodzieży Szkolnej w badmintonie dziewcząt i chłopców. Zawody, w których oprócz naszych reprezentacji, wzięły udział ekipy z Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 5, Szkoły Podstawowej nr 7 okazały się niezwykle udane dla ekip z „Trójki”.

Milena Ginter i Zuzanna Sawicka w Igrzyskach Dzieci wywalczyły pierwsze miejsce, awansując tym samym do zawodów powiatowych. Szymon Nalewaj i Maksymilian Kłopotek – Główczewski w kategorii młodszych chłopców (klasy 4-6), po porażce z SP 1, zajęli drugie miejsce.

Na drugich miejscach rywalizację ukończyli uczniowie klas starszych. Agnieszka Zilse, Wiktoria Modrzejewska i Amelia Brunka, pokonały SP 7 i SP 5, natomiast w finale,  po zaciętej walce, musiały uznać wyższość ekipy z chojnickiej „jedynki”. Natomiast Kamil Grochowski, Jan Chałubowicz i Krystian Ernest, po zwycięstwach z SP 1 i SP 7,  przegrali z SP 5.

Klasyfikacja końcowa:

Igrzyska Dzieci dziewczęta:

 1. 1. SP 3
 2. SP 1

Igrzyska Dzieci chłopcy:

 1. SP 1
 2. SP 3

Igrzyska Młodzieży Szkolnej dziewcząt:

 1. SP 1
 2. SP 3
 3. SP 5
 4. SP 7

Igrzyska Młodzieży Szkolnej chłopców:

 1. SP 5
 2. SP 3
 3. SP 1
 4. SP 7

 

W finale powiatu Igrzysk Dzieci w badmintonie dziewcząt, Milena i Zuzia zajęły drugie miejsce. Gratulujemy dziewczętom dobrego wyniku J